Kinetoterapeut Oncologie

Spitalul Internațional Medpark, primul spital privat multidisciplinar din RM, angajează:

Beneficii Oferite:

  • Posibilitatea de a construi o carieră pe termen lung, într-o companie cu capital străin, care lucrează la standarde internaționale ale Joint Comission International (JCI)
  • Acces la programe personalizate de training ( medical)
  • Alimentație din contul instituției
  • Reduceri considerabile la serviciile medicale, ale instituției, pentru dvs. și familie.

Responsabilități:

  • Consultarea preoperatorie a pacienților pentru elaborarea planurilor de tratament personalizate și instruirea pacientului
  • Colaborarea cu echipa medicală multidisciplinară pentru a coordona îngrijirea pacienților, comunicând progresul și evoluția stării acestora
  • Utilizarea tehnicilor de kinetoterapie și terapie fizică pentru a ajuta pacienții să recâștige mobilitatea, forța și funcționalitatea în urma intervențiilor chirurgicale
  • Monitorizarea și înregistrarea progresului în recuperarea postoperatorie, ajustând planurile de tratament în funcție de evoluția pacienților
  • Îndrumarea și instruirea pacienților în tehnicile de reabilitare și exercițiile care trebuie efectuate independent

Cerințe:

  • Diplomă de licență în kinetoterapie
  • Abilități excelente de comunicare și relaționare
  • Empatie și atenție la nevoile pacienților
  • Cunoașterea limbilor română și rusă
  • Cunoașterea calculatorului (Microsoft Office)

Descrierea instituției:
Spitalul Internaţional Medpark este singura instituție medicală, din țară, acreditată de Joint Commission International - standardul de aur, la nivel mondial, pentru calitatea actului medical și siguranța pacientului.

Misiunea Medpark este să oferim un sistem integrat de servicii medicale de prevenire, diagnostic şi tratament calitativ, la standarde de excelenţă, în care toate eforturile sunt concentrate pe pacient și necesităţile acestuia.

CV-urile se recepţionează la e-mail: resurse.umane@medpark.md (vă rugăm indicaţi poziţia pentru care aplicaţi).

Mulţumim tuturor persoanelor interesate, doar candidaţii selectaţi vor fi contactaţi pentru interviu.

Alte anunțuri publicate de această companie

Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide