Contabil(ă)

Cel mai bun furnizor de servicii de contabilitate, audit, consultanță și actuariat anunță postul vacant de:

Contabil(ă)

Compania FlagMAN-D este în căutarea unui Contabil(ă) senior sectorul centru.

Apreciem:

  • Studii superioare: contabilitate/ economie;
  • Experienta de minim 3 ani intr-o pozitie similara;
  • Cunoștințe de operare calculator (Microsoft Office, Excel);
  • Seriozitate, responsabilitate, punctualitate;
  • Cunoasterea legislatiei / procedurilor in domeniul contabil si fiscal;
  • Persoana dinamica, atenta la detalii, ambitioasa, cu o capacitate de planificare si organizare excelente;
  • Flexibilitate, capacitate de lucru in conditiile respectarii termenelor agreate;
  • Abilitati de lucru atat independent, cat si in echipa.

Descrierea jobului:

  • Inregistrarea contabila a facturilor de furnizori interni si externi, a registrului de casa, a jurnalului de banca, a deconturilor interne si externe; chitante, bonuri, amortizari etc.;
  • Incadrarea corecta a documentele contabile pe venituri și cheltuieli;
  • Intocmire balantei contabile si a bilantului (contabil senior);
  • Intocmirea si depunerea declaratiilor lunare, trimestriale si anuale (contabil senior);
  • Intocmeste diverse situatii cerute de catre manager (solduri, situatii necesare pentru creditele bancare, documentatii, etc.);

Beneficii:

  • Salariu de la 19000 lei.
  • Mediu de lucru prietenos;
  • Proiecte variate, șansa de a acumula rapid experiență diversificată, posibilitati de promovare;
  • Suport tehnic intern (când și unde este necesar) de la colegii / partenerii seniori;
  • Pachet salarial atractiv si negociabil, in functie de experienta si rezultate;
  • Cursuri de instruire si perfectionare.

Vă rugăm să ne transmiteți CV-ul: hr@fmd.md.

Îți mulțumim pentru interesul față de oportunitatea noastră de carieră!

Tel.: 069942448

E-mail: hr@fmd.md

Alte anunțuri publicate de această companie