Copywriter Remote | Fitness Mama

Despre Companie
Fitness mama este cel mai mare proiect de fitness pentru femei din mediul online românesc. Din 2019 și până acum a ajutat peste 450 000 de femei să slăbească și să revină la formele dorite după naștere, având ambiția de a deveni o comunitate globală, și dacă vrei să faci parte din echipa care va realiza acest scop - welcome on board!

La moment se caută un copywriter în limba română care va activa de la distanță full time și va construi fiecare cuvânt pentru a inspira și ghida transformările clienților, aducând plus valoare proiectului.

Mai multe informații despre companie puteți afla pe site-ul web: https://fitnessmama.ro/

Responsabilități:

  • Scrierea mesajelor informative de: vânzare, implicare, convingere în bot, email
  • Re-scrierea mesajelor deja utilizate în funnel
  • Scrierea textelor și mesajelor de vânzare pentru a spori vânzările suplimentare
  • Scrierea și ajustarea textelor pentru a transmite sensul și valoarea cursului
  • Scrierea textelor pentru postări și reels în Instagram, în canalul Telegram
  • Scrierea textelor pentru prototipurile de landing-uri de vânzare

Cerințe:

  • Experiență în domeniu de minim 2 ani
  • Cunoștințe ale limbii române la nivel avansat, limba rusă(conversațional)
  • Experiență în lucrul cu lansări de campanii
  • Cunoașterea legăturilor dintre email-uri și consecutivitatea de transmitere a acestora către client
  • Abilitatea de a scrie texte de vânzare și de a convinge, experiență în lucrul cu funnelurile și campaniile de email marketing
  • Înțelegerea tendințelor rețelelor sociale și procesele de implementare a acestora
  • Cunoașterea specificului promovării pe fiecare rețea socială
  • Cunoașterea triggerelor și structurii textelor de vânzare
  • În mod obligatoriu, la aplicare, trimiteți un link către portofoliu sau atașat
  • Persoană responsabilă și organizată

Beneficii:

  • Salariu motivant
  • Posibilitatea de a deveni parte a unui proiect internațional de succes
  • Oportunitatea de a te dezvolta personal și profesional într-o echipă tânără și dinamică
  • Oportunitatea de a activa full remote
  • Grafic de muncă flexibil

Dacă considerați că sunteți potrivit pentru această poziție, vă rugăm să expediați CV-ul partenerului nostru de recrutare hr@mantis.md și vă vom contacta în cel mai scurt timp!

E-mail: hr@mantis.md

Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide