Specialist/specialistă principal(ă) în instituții publice (responsabil de Registrul Vitivinicol)

INSTITUŢIA PUBLICĂ „OFICIUL NAŢIONAL AL VIEI ŞI VINULUI”

Angajează:

IP „Oficiul Naţional al Viei şi Vinului”, în calitatea sa de autoritate competentă în implementarea politicii statului în sectorul vitivinicol şi asigurarea dezvoltării durabile a acestuia, anunţă concurs pentru ocuparea funcţiei de Specialist/specialistă principal în instituții publice (responsabil de Registrul Vitivinicol).

Scopul general al funcţiei: asigurarea funcționalității sistemului informațional automatizat Registrul Vitivinicol prin formarea și gestionarea bazei de date SIA RVV.

Concursul pentru selectarea candidaților la funcția de Specialist/specialistă principal în instituții publice (responsabil de Registrul Vitivinicol) se realizează în două etape:

  1. Competiția dosarelor
  2. Interviul

Descrierea postului:

  • Asigură funcționalitatea sistemului informațional automatizat Registrul Vitivinicol;
  • Asigură trasabilitatea plantațiilor de viță de vie și a produselor vitivinicole în sectorul vitivinicol;
  • Elaborarea proiectelor de strategii și planuri de acțiuni pe domeniul de competență și asigură implementarea și monitorizarea acestora;
  • Efectuarea studiilor şi analizelor în domeniul vitivinicol;
  • Verificarea și prelucrarea datelor furnizorilor, administrarea informațiilor în baza de date SIA RVV și realizarea rapoartelor periodice pentru a monitoriza evoluția indicatorilor.

Cerințe față de candidat:

  • Studii: superioare în Tehnologia vinului și produselor obținute prin fermentare, Tehnologia produselor alimentare sau similar;
  • Experiență profesională: minim 3 ani în domeniul conex industriei vitivinicole;
  • Abilități de lucru cu actele normative, cu documentele, de analiză şi interpretare a datelor, de organizare şi coordonare, luare a deciziilor, soluționare a problemelor, mobilizare, aplanare de conflicte, comunicare;
  • Cunoașterea cadrului normativ (RM, UE) din domeniul vitivinicol;
  • Cunoașterea cadrului normativ (RM, UE) privind trasabilitatea produselor vitivinicole;
  • Cunoașterea procesele ciclului de viață ale unui software;
  • Cunoașterea calculatorului la nivel de avansat;
  • Cunoștințe despre mecanismele şi mijloacele de comunicare electronică;
  • Comportament bazat pe respect, spirit de inițiativă, diplomație, creativitate, flexibilitate, disciplină, responsabilitate, rezistență la efort și stres, tendință spre dezvoltare profesională continuă;
  • Să deţină cetăţenia Republicii Moldova şi domiciliu stabil în Republica Moldova;
  • Să cunoască limba română, limba rusă şi limba engleză (scris şi vorbit);
  • Să dispună de capacitate deplină de exerciţiu;
  • Să nu deţină antecedente penale;
  • Să întrunească calităţi profesionale şi capacităţi organizatorice;
  • Să dispună de abilităţi de lucru în echipă;
  • Să cunoască Microsoft Office, Outlook, programe informaţionale şi baze de date din domeniu.

Instituţia garantează:

  • salariu motivant;
  • spor de performanţă;
  • telefonie mobilă asigurată;
  • colectiv tânăr, amabil şi sociabil;
  • dinamism, activităţi la nivel naţional şi internaţional, posibilităţi de dezvoltare profesională.

Documente ce urmează a fi prezentate:

  • CV-ul candidatului;
  • Scrisoare de motivare;
  • Copiile diplomelor de studii și ale certificatelor de absolvire a cursurilor de perfecționare profesională.

Toți candidații interesați de acest post vacant sunt rugați să transmită documentele solicitate la adresa hr@wineofmoldova.com, până la data de 26.04.2024

Vă rugăm să menționați în titlul e-mail-ului denumirea funcției.

Alte anunțuri publicate de această companie

Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide