Întreprinderea de Stat „Centrul de telecomunicaţii speciale” – ISP, operator de telecomunicații, transport date, servicii de web hosting si servicii electronice guvernamentale, precum si prestator serviciilor de securitate a sistemelor şi resurselor informaționale, anunță posturi vacante:

Web: www.stisc.gov.md

Specialist în relații publice

Coordonarea eficientă a tuturor activităților de comunicare și relații publice în vederea atingerii obiectivelor organizaționale.

Responsabilități:
·         Realizarea proiecte de campanii de promovare și coordonează desfășurarea lor;
·         Realizarea conceptului pentru  producția de spoturi video, spoturi audio, ghiduri, bannere;
·         Selectează și coordonează implicarea agențiilor în procesul de promovare;
·         Negociază și monitorizează contractele de promovare ale instituției;
·         Elaborează și coordonează planul de media al instituției;
·         Efectuează rapoarte pe baza analizei evoluției indicatorilor de imagine și prestigiu ai instituției în raport cu concurența, eficiența campaniilor de comunicare, bugetul alocat;
·         Elaborarea materialelor informaționale (comunicate de presă, buletine informative, articole, interviuri, prezentări, ghiduri) și promovarea imaginii instituției prin publicarea acestora atât pe portalul web al instituției, cât și pe rețelele de socializare;
·         Elaborarea și evidența răspunsurilor oferite la solicitarea mass-media locală și internațională;
·         Identificarea subiectelor de interes din cadrul instituției și invitarea reprezentanților mass-media la evenimente;
·         Administrarea paginilor  web gestionate de STISC, inclusiv actualizarea permanentă a conținutului (text, imagine) difuzate pe paginile web aflate în gestiunea instituției;
·         Aplicarea modalităților de monitorizare a imaginii STISC (chestionare, sondaje etc.).

Cerințe față de candidat:

·         Studii superioare  în domeniul comunicare şi/sau relații publice și TI;
·         Posedă cunoștințe practice şi teoretice în domeniul de relații publice, imagine organizațională, protocol instituțional;
·         Experiență minim 3 ani in  domeniul comunicare şi/sau relații publice și cunoștințe minime in domeniul TI Cunoaște limba de stat şi o limbă de circulație internaţională (limba engleză) nivel  avansat.(C1);
·         Abilități excelente de comunicare, expunere a informației în scris și verbal;
·         Cunoașterea tehnicilor și instrumentelor de promovare prin intermediul rețelelor de socializare;
·         Operare cu instrumente de dezvoltare a materialelor de PR (info grafice, spoturi video, newsletter etc.).
-         Posedă abilități analitice şi de sistematizare a informației;
-         Respectă acuratețea și precizia în lucru;
-         Posedă spirit organizatoric, inițiativă, și etica comportamentului de afaceri.

Domeniul: marketing, reclama, PR si SMI, jurnalistica, poligrafie, rezumatele la adresa hr@stisc.gov.md

E-mail: hr@stisc.gov.md

Alte anunturi publicate de aceasta companie