În calitate de operator al serviciilor electronice guvernamentale, I.P. "Serviciul Tehnologia Informației și Securitate Cibernetică" (STISC) are misiunea de a asigura administrarea, menținerea și dezvoltarea infrastructurii de tehnologie a informației, Sistemului de telecomunicaţii al autorităţilor administraţiei publice, ca parte a reţelei de comunicaţii speciale și a sistemelor informaționale de stat, gestionarea infrastructurii unice a cheii publice a Guvernului, precum și implementarea politicii statului în domeniul securității cibernetice.
Domeniile de competență ale STISC sunt:
- Administrarea infrastructurii de tehnologie a informației și a Sistemului de telecomunicaţii al autorităţilor administraţiei publice ca parte a reţelei de comunicaţii speciale;
- Administrarea și menținerea sistemelor informaționale de stat;
-Securitate cibernetică;
- Gestionarea infrastructurii unice a cheii publice (PKI) a Guvernului;
-Implementarea tehnologiilor informaționale în sectorul public.

Inginer integrări continue (DevOps)

Cerințe:

  • Cunoștințe demonstrabile în instalarea, mentenanța și gestiunea sistemelor de operare Linux (CentOS/RHEL, Ubuntu);
  • Cunoștințe demonstrabile în tehnici și tehnologii de containerizare (docker, kubernetes, rancher);
  • Cunoștințe în organizarea procesului de CI/CD;
  • Experiență în administrarea platformelor de versionare a codului (Gitlab), automatizare (Ansible).
  • Experiență în bash/python/perl scripting;
  • Experiență în administrarea platformelor bazate pe tehnologiile / suitele de tehnologii: Apache HTTP, Apache Tomcat, Nginx, JBoss/WildFly;
  • Experiență în administrarea SGBD: MySQL/MariaDB, PostgreSQL;
  • Cunoștințe generale TCP/IP;
  • Studii superioare complete de specialitate.

Responsabilități:

  • Instalarea, configurarea și menținerea platformelor de gestionare a containerelor;
  • Crearea imaginilor de containere și gestionarea repozitoriului central de imagini;
  • Implementarea și menținerea proceselor de CI/CD;
  • Soluționarea incidentelor în infrastructura gestionată;
  • Elaborarea și menținerea documentației de sistem.

Beneficii:

  • Schema salarială atractivă;
  • Lucru cu cele mai noi tehnologii;
  • Training-uri și pregătire profesională;
  • Oportunități de creștere în carieră;
  • Contract de angajare în prima zi de muncă;
  • Oficiul în centru;
  • Echipă prietenoasă și mediu de lucru confortabil;
  • Zi liberă achitată în ziua de naștere.

Expediază CV-ul la adresa de email : hr@stisc.gov.md
Pentru mai multe informații accesează: www.stisc.gov.md

E-mail: hr@stisc.gov.md

Alte anunțuri publicate de această companie

Atașează CV-ul Crează CV
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Crează cel mai bun CV din Moldova!

Completează CV-ul pe Rabota.md
și trimite-l în orice companie cu un singur click!

Iți va lua 10 minute

Ai deja un CV pe site-ul nostru?
Intră pe site

Crează CV

Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide