Сopywriter (remote work), Сhișinău

Clientul nostru - unul dintre cele mai cunoscute proiecte de fitness pentru femei din mediul online românesc care inspiră și motivează mii de femei să-și atingă obiectivele de sănătate și fitness. Compania căută un specialist din moldova talentat și creativ pentru lansările școlii de fitness în mediul online pentru poziția de:

COPYWRITER (REMOTE WORK), CHIȘINĂU

Responsabilități:

  • Scrierea mesajelor informaționale, de vânzare, captivante, de atragere în bot/e-mail;
  • Refacerea mesajelor deja folosite;
  • Scrierea de texte și mesaje de vânzare pentru creșterea vânzărilor adiționale;
  • Corectarea și scrierea textelor pentru transmiterea sensului și valorii cursului;
  • Scrierea de texte pentru postări și reels pe Instagram, în canalul Telegram (colaborare strânsă cu expertul);
  • Ajustarea și scrierea textelor pentru rețelele de sociale;
  • Scrierea de texte pentru prototipuri de pagini de vânzare eficiente.

Cerințe:

  • Experiență similară în lansări, social-media și lucru cu companiile de marketing;
  • Abilități de scriere a textelor de vânzare și de atragere;
  • Cunoașterea limbii române și a limbii ruse (nivel de comunicare);
  • Înțelegerea tendințelor în rețelele sociale și a proceselor pentru implementarea lor;
  • Cunoașterea specificului promovării a rețelele sociale;
  • Cunoașterea triggerelor și a structurii textelor de vânzare;
  • La trimiterea candidaturii, vă rugăm să includeți un link către portofoliu.

Beneficii:

  • Oportunitatea de a deveni parte a unui proiect internațional de succes;
  • Program de lucru flexibil;
  • Oportunitatea de a crește și a se dezvolta în domeniul de marketing;
  • Mediu plăcut de lucru într-o echipă prietenoasă și dinamică.

Dacă te recunoști în descrierea postului ca fiind o persoană ce tinde spre rezultat, nu ezita să aplici la adresa de e-mail: Dopomoga.Staffing@gmail.com, indicând denumirea poziției vacante.

Pentru mai multe detalii, vă rog să ne contactați la numărul de telefon: +373 787 08 500.

E-mail: dopomoga.staffing@gmail.com
Телефон: (+373) 787 08 500

Alte anunțuri publicate de această companie

Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide