Ofițer securitatea informației | Serviciul securitatea informației și continuitatea afacerii

BC "Energbank" SA angajează:

Suntem în căutarea unui coleg talentat și orientat către rezultate pentru a se alătura echipei noastre energice.

Misiunea postului:

  • Ofițer securitatea informației exercită funcțiile de serviciu având ca scop identificarea, propunerea și monitorizarea obiectivelor în domeniul securității informației și continuității activității.

Principalele atribuții:

  • Coordonează și se implică în procesul de implementare/integrare a măsurilor de securitate;
  • Stabilește cerințele de asigurare a securității datelor cu caracter personal și interacționează cu organele de control în domeniul dat;
  • Realizează analiza riscurilor informaționale (inclusiv riscurile privind externalizarea serviciilor), sugerează măsurile de tratare a riscurilor, propune termeni limită pentru implementarea măsurilor date;
  • Participă la elaborarea, revizuirea și actualizarea cadrului normativ intern aferent securității informației în conformitate cu legislația și standardele naționale și internaționale în domeniu;
  • Propune măsuri și acțiuni necesare pentru îmbunătățirea nivelului de securitate a informației în Bancă;
  • Asigură securitatea și protecția informațiilor clasificate;
  • Efectuează analiza riscurilor de securitate a informației;
  • Efectuează analiza incidentelor de securitate.

Cerințe față de candidat:

  • Studii superioare în domeniul Securității Informației sau în domeniul Tehnologiilor Informaționale;
  • Cunoștințe aferente actelor normative şi legislative ale Republicii Moldova ce țin de activitatea bancară, protecția datelor cu caracter personal, actelor normative ale BNM de care se va conduce în activitatea sa;
  • Cunoștințe în domeniul Sistemului de management al securității informației (administrare incidente și riscuri de securitate, gestionare vulnerabilități, etc.);
  • Experiență de cel puțin 3 ani de muncă în domeniul Securității Informației sau a Tehnologiilor Informaționale;
  • Cunoașterea limbii de stat, limba engleză va constitui un avantaj.

Persoanele interesate sunt invitate să prezinte CV-ul prin e-mail: hr@office.energbank.com.

Vor fi invitate la interviu doar persoanele selectate.

În funcție de caz, CV-ul tău ar putea fi analizat și pentru alte poziții vacante din cadrul Energbank.

Îți mulțumim pentru interes! Ne vom bucura să ne cunoaștem și să facem echipă comună în cadrul Energbank!

Alte anunțuri publicate de această companie

Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide