Clientul nostru este unul dintre cei mai selecți producători de mobilă din Moldova.
Compania se află în căutarea unui nou coleg pentru funcția de:

MANAGER DE ACHIZIȚII

Responsabilități principale:

  • Gestionarea achizițiilor de materii prime și materiale necesare pentru producția de mobilă;
  • Coordonarea importurilor din țări precum România, Turcia, Polonia, Ucraina etc., inclusiv negocieri cu furnizorii și monitorizarea procesului de livrare;
  • Dezvoltarea și întreținerea relațiilor cu furnizorii actuali, evaluând performanța acestora în termeni de calitate, cost și fiabilitate;
  • Căutarea și evaluarea de noi furnizori și alternative pentru materii prime și materiale;
  • Analiza tendințelor de pe piață și monitorizarea fluctuațiilor de preț pentru a identifica oportunități de economisire și reducere a costurilor;
  • Colaborarea strânsă cu departamentele de producție și design.

Cerințe:

  • Experiență relevantă în domeniul achizițiilor, preferabil în industria mobilei, de minim 2 ani;
  • Cunoștințe solide despre procesul de import și legislația vamală aferentă;
  • Excelente abilități de negociere și de comunicare;
  • Capacitatea de a lucra eficient într-un mediu dinamic și de a gestiona mai multe sarcini simultan;
  • Cunoașterea limbii române și a unei limbi străine (engleză, rusă);
  • Abilități de utilizare a calculatorului, inclusiv software specific pentru gestiunea achizițiilor.

Compania oferă:

  • Oportunitatea de a lucra într-o companie lider pe piața mobilei;
  • Salariu motivant, corelat cu experiența și performanța;
  • Pachet social complet și condiții de muncă excelente;
  • Oportunități de dezvoltare profesională și avansare în carieră;
  • Produsele companiei la preț redus și în rate.

Dacă sunteți interesat de această ofertă, vă rugăm să ne trimiteți CV-ul la adresa de e-mail: Dopomoga.Staffing@gmail.com, specificând denumirea postului. Pentru informații suplimentare, sunați la numărul de telefon: +373 782 08 500.

E-mail: dopomoga.staffing@gmail.com
+373 782 08 500

Alte anunțuri publicate de această companie