Director Sucursală

BC "Energbank" SA angajează:

Suntem în căutarea unui coleg talentat și orientat către rezultate pentru a se alătura echipei noastre energice.

Misiunea postului:

  • Organizarea activității Sucursalei, promovarea și vânzarea produselor și serviciilor bancare, atragerea la deservire a clienților, acordarea produselor creditare, monitorizarea și administrarea portofoliului de credite al sucursalei;

Principalele atribuții:

  • Gestionarea eficientă a activității sucursalei;
  • Respectarea standardelor, procedurilor, instrucțiunilor întocmite pentru activitatea sucursalei;
  • Asigurarea îndeplinirii obiectivelor setate de către întreaga echipă prin monitorizarea, susținerea și motivare;
  • Asigurarea unor servicii de calitate atât pentru clienții băncii cât și pentru clienții potențiali;
  • Promovarea activă a produselor, serviciilor și imaginea băncii.

Cerințe față de candidat:

  • Studii superioare / medii de specialitate în domeniul științelor economice, constituie un avantaj;
  • Cel puțin 2 ani în domeniul activităților financiare în cadrul entităților din sectorul financiar și să corespundă obiectivelor stabilite de Bancă;
  • Cunoștințe aferente actelor normative și legislative ale Republicii Moldova ce țin de activitatea bancară, actelor normative ale BNM de care se va conduce în activitatea sa;
  • Cunoștințe de operare a programelor Word, Excel, Internet;
  • Cunoașterea limbii române obligator, opțional a limbii ruse, limba engleză prezintă un avantaj;
  • Aptitudini de comunicare, organizare, elaborare a documentelor, prezentare, instruire, motivare, mobilizare de sine, soluționare de probleme, tact și pricepere în comunicare cu clienții și angajații Băncii, echilibru emoțional, rezistență la efort și stres.
  • Conduită morală și profesională desăvârșită, nediscriminare și egalitate de gen, disciplină, responsabilitate, respect față de oameni, exigența față de sine, spirit de observație și tendință spre autoperfecționare continuă.

Persoanele interesate sunt invitate să prezinte CV-ul prin e-mail: hr@office.energbank.com.

Vor fi contactate doar persoanele selectate.

Îți mulțumim pentru interes! Ne vom bucura să ne cunoaștem și să facem echipă comună în cadrul Energbank!

Alte anunțuri publicate de această companie