Redactor de limba rusă

Nord Press Club
Oraș: Bălți
Studii: Universitate
Experiența de munca: De la 3 ani
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Locul de muncă: În locația angajatorului
Atribuții:
- găsirea știrilor importante în limba rusă și publicarea lor pe site;
- traducerea știrilor urgente din surse de limbă engleză în limba rusă și română;
- scrierea unor știri scurte.

Cerințe:
- rusa și româna - limbi materne;
- experiență în mass-media;
- persoană literată (ortografie, punctuație, stilistică);
- capacitatea de a evidenția lucrul principal într-un text, de a utiliza un limbaj clar;
- o bună orientare în subiectele socio-politice actuale la nivel național.

Vă oferim::
- program de lucru: Luni – Vineri;
- angajare oficială, pachet social complet

Dacă dorești să aplicați, trimite-ne un CV la adresa nordpressclub@gmail.com și așteaptă să te invităm la interviu în oficiul nostru confortabil.
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide