Redactor de limba rusă

Nord Press Club
Город: Бельцы
Образование: Университет, институт
Опыт работы: От 3 лет
Зарплата: Не указана
График: Полный рабочий день
Место работы: На территории работодателя
Atribuții:
- găsirea știrilor importante în limba rusă și publicarea lor pe site;
- traducerea știrilor urgente din surse de limbă engleză în limba rusă și română;
- scrierea unor știri scurte.

Cerințe:
- rusa și româna - limbi materne;
- experiență în mass-media;
- persoană literată (ortografie, punctuație, stilistică);
- capacitatea de a evidenția lucrul principal într-un text, de a utiliza un limbaj clar;
- o bună orientare în subiectele socio-politice actuale la nivel național.

Vă oferim::
- program de lucru: Luni – Vineri;
- angajare oficială, pachet social complet

Dacă dorești să aplicați, trimite-ne un CV la adresa nordpressclub@gmail.com și așteaptă să te invităm la interviu în oficiul nostru confortabil.
Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть