SMM Manager

Suntem în căutare de:

SMM Manager

Suntem în căutarea unui SMM Manager talentat și creativ pentru a se alătura echipei noastre și a gestiona prezența noastră pe platformele de social media. Dacă ești pasionat(ă) de marketingul digital, ai o viziune inovatoare și experiență în crearea și gestionarea conținutului viral, te încurajăm să aplici pentru această poziție.

Responsabilități:

  • Elaborarea și implementarea planului de conținut pentru platformele de social media, inclusiv crearea de conținut vizual și textual pentru promoții și campanii de promovare.
  • Scrierea textelor clare și convingătoare pentru postările pe rețelele sociale, adaptate la diferitele audiențe și obiective.
  • Monitorizarea tendințelor în social media, știrilor din industrie și activităților concurenței pentru a identifica oportunități de optimizare și inovație.
  • Analiza metricilor de performanță și generarea de rapoarte și prezentări periodice privind eficacitatea campaniilor și recomandările strategice pentru îmbunătățire.
  • Crearea de conținut (foto/video) și Reels-uri captivante pentru platformele de social media.
  • Participarea la evenimente și activități pentru a le documenta și a le promova pe rețelele sociale.
  • Generarea de sondaje de opinii pentru a obține feedback și a îmbunătăți angajamentul cu publicul nostru.

Cerințe:

  • Experiență anterioară într-un rol similar de minim 2 ani.
  • Cunoștințe solide în editare foto și video, inclusiv experiență practică cu Photoshop, Illustrator, Canva, Figma etc.
  • Abilități excelente de comunicare și scriere în limba română și engleză.
  • Capacitatea de a genera idei creative și de a crea conținut unic și viral.
  • Cunoașterea profundă a platformelor de social media, algoritmilor și instrumentelor de publicitate.
  • Cunoașterea instrumentelor de targetare + implementarea pe rețelele noastre sociale.
  • Capacitatea de a-ți asuma responsabilitatea și de a prelua inițiativa în crearea și gestionarea conținutului pe platformele de social media, fără a aștepta direcții constante din partea superioare.(Nu căutam un simplu executor).

Beneficii:

  • Oportunitatea de a lucra într-un mediu dinamic și inovator.
  • Posibilitatea de a influența și de a modela prezența noastră online.
  • Dezvoltare profesională și oportunități de creștere în cadrul companiei.
  • Pachet salarial competitiv și alte beneficii.

Trimite CV-ul tău aici:
careers@terranet.md

Alte anunțuri publicate de această companie