Manager Relații Externe

Suntem în căutarea unui profesionist dinamic și pasionat de relațiile interpersonale pentru a se alătura echipei noastre în calitate de Manager Relații Externe. Aceasta este o oportunitate excelentă de a dezvolta și de a gestiona parteneriatele strategice ale companiei noastre într-un mediu stimulativ și provocator.

Responsabilități:

  • Dezvoltarea Relațiilor de Afaceri: Identificarea și stabilirea de parteneriate strategice cu organizații, instituții și alte entități externe pentru a sprijini obiectivele și interesele companiei.
  • Gestionarea Comunicării Externe: Crearea și menținerea unei relații de încredere și colaborare cu partenerii externi, inclusiv clienți și alte părți interesate.
  • Reprezentarea Companiei: Participarea activă la evenimente și întâlniri externe pentru a reprezenta compania și pentru a promova imaginea și valorile acesteia.
  • Negociere și Contractare: Negocierea și finalizarea acordurilor și contractelor cu partenerii externi, asigurându-se că acestea sunt avantajoase pentru ambele părți implicate.
  • Monitorizare și Evaluare: Monitorizarea performanței parteneriatelor existente și evaluarea periodică a acestora pentru a identifica oportunități de îmbunătățire și optimizare.
  • Analiză și Raportare: Furnizarea de rapoarte și analize periodice privind activitățile și rezultatele departamentului de relații externe pentru a informa deciziile strategice ale conducerii.

Cerințe:

  • Experiență anterioară în domeniul relațiilor externe sau într-un rol similar, de preferat într-un mediu corporativ sau instituțional.
  • Abilități excelente de comunicare orală și scrisă în limba română, rusă și engleză
  • Capacitatea de a construi și de a menține relații interpersonale solide și de a negocia eficient.
  • Orientare către rezultate și capacitatea de a lucra sub presiune într-un mediu dinamic.
  • Abilități excelente de planificare și organizare.
  • Cunoștințe solide în  utilizarea  Microsoft Office.

Beneficii:

  • Pachet salarial competitiv și beneficii suplimentare.
  • Oportunități de dezvoltare profesională și avansare în cadrul companiei.
  • Mediu de lucru dinamic și provocator.

Dacă sunteți o persoană proactivă, orientată către rezultate și pasionată de dezvoltarea relațiilor externe, vă invităm să aplicați pentru această poziție.

Trimiteți CV-ul și o scrisoare de intenție la adresa de e-mail hr@asociatia.md.

E-mail: hr@asociatia.md
Web: www.asociatia.md
Telefon: 067432236

Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide