Asistent Comercial cu limba Franceză

Veo Worldwide Services, parte a Grupului NOZ și lider pe piața europeană de destocaj, beneficiază de peste 17 ani de expertiză în optimizarea stocurilor nevândute. Ne adresăm proprietarilor de afaceri oferind soluții eficiente pentru gestionarea surplusurilor din colecții anterioare, sau comenzi anulate, contribuind astfel la optimizarea performanței lor operaționale.

Misiune: Să fim lideri mondiali în destocaj, impunând standarde de excelență și inovație în industrie.

Viziune: Sub deviza „No waste. Just value.”, ne angajăm să maximizăm valoarea resurselor, aptitudinilor și ideilor, cultivând o cultură a sustenabilității și eficienței. Mizăm pe dezvoltarea continuă a echipei noastre, promovând spiritul de inițiativă și colaborarea.

La Veo Worldwide, depășim granițele destocajului, contribuind la un viitor sustenabil și eficient. Alătură-te echipei noastre pentru a explora potențialul tău într-un mediu dinamic și inovator.

Suntem în căutarea unui Asistent Comercial dedicat, cu abilități conversaționale în limba Franceză, pentru a se alătura echipei noastre și a contribui la succesul nostru continuu!

Responsabilități principale:

  • Coordonarea eficientă a activităților administrative, în strânsă colaborare cu departamentul de vânzări și respectând normele comerciale.
  • Gestionarea fluentă a comunicării și furnizării de suport, cuprinzând procese precum verificarea informațiilor legale, înregistrarea comenzilor, monitorizarea plăților, asigurarea cererilor de transport și obținerea feedbackului.
  • Examinarea meticuloasă a acurateței datelor și informațiilor.
  • Asigurarea realizării cu succes a tuturor sarcinilor în termenele stabilite, prioritar respectând limitele de timp impuse.

Cerințe:

  • Abilități de comunicare în limba Franceză (scris și vorbit) la nivel B1.
  • Atent la detalii și abilități puternice de organizare.
  • Deschidere pentru învățare continuă și adaptabilitate.
  • Cunoștințe în utilizarea programelor din pachetul Office (Excel nivel de bază) și altele conexe.

Cerințe tehnice:

  • Experiență în lucrul cu Microsoft Office, în special Microsoft Excel (creare și gestionare tabele, cunoașterea funcțiilor precum filtrarea, inserarea).

Reprezintă un avantaj:

  • Experiență în domeniul logistic sau comercial, gestionare baze de date clienți.
  • Cunoașterea limbilor străine precum Engleza sau Spaniola.

Beneficii:

  • Salariu avantajos.
  • Tichete de masă.
  • Training inițial și coaching periodic adaptat specificului activității noastre.
  • Oportunități reale de dezvoltare a carierei într-un mediu profesionist, alături de o echipă dinamică și de succes.
  • Spații special create pentru pauze și relaxare în timpul orelor de lucru.
  • O zi liberă în ziua ta de naștere!
  • Activități de well-being, concursuri și competiții sportive în cadrul proiectelor HR.

Alte anunțuri publicate de această companie

Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide