Consultant juridic

CASA TOMUȘOR
Oraș: Chișinău
Studii: Superioare
Experiența de munca: Orice
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Știm ce vrem și încotro ne îndreptăm, clienții ne caută și noi ne dezvoltăm, astfel că:

Angajăm 2 Consultanți în Departamentul juridic

Cum ar trebui să fie această persoană pentru a fi reciproc mulțumiți de colaborare?

Angajam doi consultanți în Departamentul juridic, unul dintre care trebuie să dețină experiență activă în domeniu de minim 3 ani, iar celălalt poate fi fără experiență!

În ambele cazuri, esențială este pasiunea pentru domeniul juridic și dezvoltare personală!

Astfe, dacă:
- Esti ambitios, perseverent, ai atitudine de invingator si iti plac provocarile;
- Esti pasionat de domeniul juridic, precum si dispus si interesat sa te instruiesti permanent;
- Doresti sa activezi intr-un colectiv tanar si dinamic;
- Doresti sa acumulezi o experienta variata in domeniul juridic si a managementului juridic;
- Ai un scop in viata ta si obiective clare, potrivit carora te vezi in viitor ca un specialis respectat in domeniul juridic;
- Esti responsabil, pozitiv si consecvent in ceea ce faci;
- Tinzi sa schimbi spre bine(sub aspect juridic) ceea ce nu functioneaza in familia, casa, curtea, localitatea si tara ta;

Daca vreai sa-ti desfasori activitatea in domeniul juridic ca un adevarat profesionist -

Te invitam sa aplici la functia vacanta de Consultant în Departamentul juridic in cadrul companiei de consultanta „CASA TOMUSOR”.

Descrierea companiei

CASA TOMUSOR este o companie specializata in prestarea servicilor juridice antreprenorilor de succes, avand misiunea de a conferi siguranta afacerile acestora, astfel fiind si sloganul companiei - ''Siguranta in afaceri!"
Compania desfasoara o gama larga de servicii juridice antreprenorilor din diferire ramuri ale economiei, atat din tara cat si de peste hotare, inclusiv investitorilor straini, propunandu-si sa fie un partener de incredere pe termen lung pentru oamenii de afaceri si un promotor al schimbarilor calitative din sistemul juridic moldovenesc.

Atribuții specifice funcției:
- acordarea consultanței și asistenței juridice clienților companiei;
- analiza modificarilor legislative, dezvoltarea abilitatilor individuale si instruirea profesionala continua;
- verificarea, modificarea și întocmirea actelor juridice necesare desfasurarii activitatii economice;
- reprezentarea intereselor companiei și a clienților în instanțele judecătorești, in raport cu alte autoritati și în fața organelor administrației publice centrale și locale;
- participarea la negocieri, proceduri de control și adunări ale acționarilor/asociaților clienților companiei;
- adaptarea actelor juridice modificărilor legislative;
- identificarea solutiilor juridice optime pe litigiile incredintate;
- întocmirea de comentarii asupra proiectelor de acte normative, precum si realizarea si publicarea opiniilor asupra modificarilor legislative si subiecte de interes juridic;
- realizarea auditului juridic asupra actelor specifice activității clienților.

Cerințe suplimentare:
- cunoașterea limbii romane si ruse - vorbit și scris excelent (cunoașterea la perfecție a limbii ruse reprezintă un avantaj);
- utilizarea MS Office (Word, Excel, Power Point), Windows, Internet explorer;
- experiența profesională reprezintă un avantaj(dacă nu ai experiență însă ai atitudinea unui învingător și ești responsabil, atunci te așteptăm cu drag să creștem împreună);
- cunoașterea limbii engleze sau franceze reprezintă un avantaj.

NOTĂ: Este posibilă detașarea temporară în cadrul altor companii ale clienților pentru anumite activități.

Compania ofera:
1. Salariu fix și pachet social complet
2. Bonusuri de performanță, pe baza unor indicatoare de performanță
3. Birou de serviciu in zona centrala a sectorului Riscani si rechizitele necesare
4. Probleme complexe si interesante spre gestiune
5. Atmosferă plăcută de lucru
6. Posibilitatea de promovare în cadrul companiei si de a beneficia de un program de instruire si dezvoltare personala si profesionala unic in Moldova
7. Seriozitate (salariul și bonusurile le vei primi fără întârzieri... de fiecare dată!)
8. Cărți de vizită si materiale necesare desfasurarii activitatii
9. Acces la evenimente business și cursuri de perfecționare profesională
10. Posibilitatea de a-ți crea relații de calitate cu oameni de succes.

Dacă te regăsești în condițiile care trebuiesc îndeplinite pentru acest job și ai așteptările care sunt oferite de companie, atunci așteptam CV-ul tau la

adresa de e-mail: tomusorconsult@gmail.com

Daca datele incluse in CV-ului tau corespund asteptarilor noastre in cel mult 3 zile de la expedierea CV-ului iti vom trimite un mesaj in care vom descrie conditiile accederii in urmatoarea etapa.

Vom fi bucurosi sa te avem in echipa!
Oamenii sunt prioritatea noastra!
Telefon:
079818392
Persoana de contact:
Mariana
Site:
tomusor.md
Atașează CV-ul Crează CV
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Crează cel mai bun CV din Moldova!

Completează CV-ul pe Rabota.md
și trimite-l în orice companie cu un singur click!

Iți va lua 10 minute

Ai deja un CV pe site-ul nostru?
Intră pe site

Crează CV

Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide