System Administrator Engineer

Responsabilități:

  • Asigurarea funcționalității și extinderea infrastructurii rețelelor de comunicații electronice a companiei;
  • Administrarea și configurarea echipamentelor de rețea;
  • Monitorizarea și deservirea la distanță a infrastructurii rețelei companiei, precum și a serverelor care asigură funcționarea serviciilor prestate către abonați (Email, Hosting, DNS);

Cerințe:

  • Experiență de lucru în calitate de inginer administrator de rețea de cel puțin 3 ani;
  • Abilitarăți privind instalarea, configurarea și administrarea serverelor Windows, FreeBSD și Linux;
  • Certificări CCNA, MikrotiK (sunt binevenite);
  • Competențe de setare a dispozitivelor Cisco, Mikrotik, Juniper;
  • Experiență în administrarea serverelor poștale și web, a bazelor de date MySQL;
  • Cunoașterea protocoalelor de rutare, adresare IP;
  • Cunoștințe elementare de programare;
  • Cunoașterea limbilor rusă (nivel avansat), engleză (nivel mediu in domeniul profesional) și română (ar fi un plus);
  • Responsabilitatea pentru îndeplinirea sarcinilor;
  • Dorința de dezvoltare personală;
  • Abilități de comunicare, analiză și sinteză, spirit de echipă;

Compania oferă:

  • Salariu motivant (negociat la interviu);
  • Săptămâna de lucru de 5 zile;
  • Amplasare comodă a oficiului în centrul orașului;
  • Instruire profesională.

Expediați CV-ul la adresa electronică: jobs@arax.md.
www.arax.md
www.zebra.md

E-mail: jobs@arax.md

Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide