Șef Departament IT

Responsabilități:

  • Formarea și implementarea standardelor unice și politicilor tehnice din domeniul IT;
  • Organizarea și controlul proceselor de planificare, proiectare, construcție, modernizare și optimizare a rețelei Internet, TV și Telefonie Fixă;
  • Elaborarea și implementarea instrucțiunilor și regulamentelor, precum și controlul îndeplinirii și respectării acestora;
  • Formarea structurii departamentului IT, participarea la procesele de selecție, motivare și instruirea a angajaților;
  • Asigurarea companiei cu activitatea neîntreruptă a sistemelor informatice;
  • Dezvoltarea infrastructurii IT, stabilirea proceselor în departamentul IT;
  • Asigurarea cerințelor de securitate informațională;
  • Ia parte la business interacțiuni cu clienții corporativi;
  • Îmbunătățirea calității serviciului clienți;

Cerințe:

  • Studii superioare tehnice ( preferabil în sfera IT);
  • Experiență în calitate de Director IT sau Director adjunct IT de cel puțin 6 ani;
  • Experiență în elaborarea și implementarea regulamentelor și proceselor;
  • Aptitudini manageriale, cunoștințe solide în domeniu;
  • Experiență pozitivă în formarea și gestionarea unei echipe de specialiști IT;
  • Capacitatea de a organiza eficient munca angajaților;
  • Abilitați de comunicare eficientă, calități de leadership, capacitate de prioritizare;
  • Gândire sistemică și experiență în managementul proiectelor (inclusiv mai multe proiecte în același timp);

Compania oferă:

  • Salariu (negociat) + bonusuri;
  • Angajare oficială;
  • Posibilități nelimitate de realizare a potențialului;
  • Program de muncă full-time;

Expediați CV-ul la adresa electronică: jobs@arax.md.
www.arax.md
www.zebra.md

E-mail: jobs@arax.md

Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide