Specialist planificare şi control

Banca Comercială „EXIMBANK”,  parte a Grupului Internaţional Intesa Sanpaolo angajează:

Beneficiile oferite de către bancă:

  • Salariu competitiv şi tichete de masă;
  • Bonus anual de performanţă în dependenţă de rezultatele obţinute;
  • Formări şi teambuilding-uri;
  • Posibilitatea de a face parte dintr-o echipă dinamică şi profesionistă;
  • Diversitate în activităţi, posibilitatea obţinerii unei experienţe internaţionale;
  • Oportunităţi de dezvoltare profesională şi perspective de creştere în carieră.

Responsabilități:

  • Elaborarea materialelor de analiză financiară;
  • Analiza de ansamblu a diverselor structuri și segmente de business;
  • Comunicarea eficientă a imaginii complete şi corecte a performanței financiare a Băncii;
  • Definirea și implementarea modelelor profitabile;
  • Participarea la procesul de planificare financiară.

Cerințe față de candidat:

  • Studii superioare în domeniul economic;
  • Abilităţi analitice;
  • Bună înțelegere a activității de controlling și/sau Contabilitate;
  • Cunoașterea PC la nivel avansat (MS Office, Excel, PowerPoint);
  • Cunoașterea limbajului SQL;
  • Abilități de lucru cu volume mari de date;
  • Cunoașterea limbii engleze la nivel avansat;
  • Cunoașterea domeniului bancar şi experiența în raportare managerială şi/sau financiară reprezintă un avantaj.

Persoanele interesate sunt invitate să depună CV-ul însoţit de o scrisoare de intenţie la e-mail: recrutare@eximbank.com

Vor fi contactaţi doar candidaţii selectaţi.

Nota: Prin expedierea CV-ului, vă exprimaţi acordul pentru prelucrarea datelor Dvs. cu caracter personal în cadrul procesului de recrutare.

E-mail: recrutare@eximbank.com
Adresa: mun. Chişinău, bd. Ştefan cel Mare şi Sfânt 171/1

Alte anunțuri publicate de această companie

Atașează CV-ul Crează CV
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Crează cel mai bun CV din Moldova!

Completează CV-ul pe Rabota.md
și trimite-l în orice companie cu un singur click!

Iți va lua 10 minute

Ai deja un CV pe site-ul nostru?
Intră pe site

Crează CV

Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide