Șef serviciul control securitatea industrială

Suntem în căutare de:

Responsabilități principale:

  • Planificarea si realizarea complexului de măsuri tehnice-organizatorice  cu scopul prevenirii avariilor și incidentelor la stațiile de alimentare cu combustibil și depozitelor petroliere și de gaz;
  • Pregatirea demersurilor si documentatiei pentru montarea, reutilarea tehnică, conservare și lichidare/desființare a obiectelor industrial periculoase și instalațiilor tehnice;
  • Monitorizarea și asigurarea suportului în procesul de mentenanță a instalațiilor tehnice la stațiile de alimentare cu carburanți și depozitele petroliere, constatarea și înaintarea propunerilor pentru înlăturarea neajunsurilor;
  • Instituirea comisiilor de cercetare tehnică și investigare a avariilor produse la obiectivele industriale și a instalațiilor tehnice;
  • Planificarea, desfășurarea și controlul personalului privind reacționarea și cunoașterea algoritmului de reacționare în situații excepționale ce pot avea loc la obiectele industrial periculoase;
  • Planificarea, organizarea și desfășurarea controlului intern în producție, conform cerințelor legale;
  • Asigurea condițiilor respectării de conformitate a activității obiectului securității industriale conform cerințelor supravegherii tehnice de stat;

Principalele cerințe față de candidați:

  • Studii: superioare, tehnice;
  • Experiență de minim 5 ani;
  • Certificare și atestare în domeniul securității industriale, prioritar cu experiență de muncă în organele de supraveghere tehnică și cunoștințe profunde în aplicarea legislației privind activitatea obiectelor industriale periculoase;
  • Cunoașterea principalelor norme legislative în materie de protecție a muncii și de securitate industrială;
  • Responsabilitate, punctualitate, disciplină, capacitate de a lucra în regim multitasking, luarea promptă de decizii independente în limitele competențelor sale;
  • Posesia unui permis de conducere de categoria B.

Compania oferă:

  • Salariu motivant;
  • Un colectiv prietenos;
  • Pachet social complet;
  • Experienta profesională intr-o companie internațională;
  • Tichete de masă;
  • Asigurare medicală facultativă;
  • Screening anual al sănătății în spitalele private;
  • Telefon mobil, laptop;
  • Aplicație sport Fit;
  • Lucrul într-un colectiv prietenos.

Dacă aveți motivație și dorința de a lucra în echipa companiei noastre, trimiteti CV pe adresa: hrmd@rompetrol.com, cu indicarea în tema scrisorii a denumirii postului vacant pentru care candidați.

***Doar persoanele selectate vor fi contactate.

E-mail: hrmd@rompetrol.com
069558811

Alte anunțuri publicate de această companie

Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide