Reporter

Activăm din anul 2010, echipa noastră este prietenoasă și complet distribuită, ne prețuim reciproc timpul, facem doar lucruri importante și suntem în căutare continuă de noi modalități de a mări eficiența de lucru. Academia Națională de Șah din Moldova este cel mai mare centru educațional de șah din Europa și  top 3 din cele mai mari companii tehnologice educaționale din Republica Moldova. Instruim pe online în toată lumea, am desfășurat peste 300000 de lecții. Ne dezvoltăm rapid, elaborăm noi produse și testăm noi platforme.

Sarcina noastră - să elaborăm cel mai bun produs în domeniul de referință.

Echipa Academiei Naționale de șah din Moldova își caută un nou coleg – reporter pentru producerea materialelor video, cu experiență în acest domeniu și cu multă pasiune și dorință de dezvoltare.

Căutăm o persoană pasionată, profesionistă, capabilă să lucreze într-un mediu dinamic și provocator, dornică să-și aducă contribuție în echipă, capabilă să lucreze atât independent, cât și în echipă, orientată către soluții și rezultate.

Responsabilități:

  • Realizarea de reportaje video de înaltă calitate pe subiecte variate, cum ar fi evenimente, interviuri, istorii de succes, prezentări de produse etc.
  • Planificarea și coordonarea filmărilor, inclusiv selectarea locațiilor potrivite, gestionarea echipamentului și asigurarea unei calități vizuale și audio excelente.
  • Intervievarea surselor relevante și obținerea de informații cuprinzătoare pentru a dezvolta conținutul video.
  • Elaborarea scenariilor pentru materialele video, asigurându-vă că acestea respectă obiectivele de comunicare ale clienților noștri.
  • Coordonarea strânsă cu clienții pentru a înțelege nevoile și așteptările lor, asigurându-vă că conținutul video reflectă în mod fidel viziunea lor.
  • Coordonarea editării materialului brut pentru a crea materiale video finalizate, atractive și corespunzătoare obiectivelor comunicării clienților.
  • Comunicarea eficientă și periodică cu clienții pentru a obține feedback și a face ajustări în funcție de nevoile lor.
  • Colaborarea strânsă cu echipa internă pentru a înțelege nevoile clienților și a dezvolta strategii de conținut video eficiente.

Cerințe către candidați:

  • Experiență anterioară în realizarea de materiale video de calitate (reportaje, interviuri, clipuri informative etc.); experiență în domeniul comunicării sau relațiilor publice este un avantaj.
  • Abilități excelente de comunicare și interviu pentru a obține informații relevante și a stabili conexiuni cu sursele.
  • Creativitate în abordarea subiectelor și capacitatea de a oferi o perspectivă proaspătă asupra evenimentelor și poveștilor.
  • Abilitatea de a lucra sub presiune și de a respecta termene limită strânse.
  • Studii în jurnalism, comunicare  sau domeniu similar este un plus.
  • Portofoliu relevant de materiale video este un avantaj.

ce beneficii vei avea?

  • Bonus de performanță în dependență de rezultatele tale
  • Lucru într-o echipă tânără și dinamică
  • Salariu 15000+
  • Grafic Luni-Vineri 11:00 - 20:00 și la festivități.

Expediați CV-ul la adresa electronică: admin@edusmartschool.ro cu specificarea „Reporter”.

Numărul nostru de contact: 078888243.

E-mail: admin@edusmartschool.ro
Tel: 078888243

Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide