Jurist

Angajăm:

Jurist

Responsabilități de bază:

  • Asigurarea desfăşurării activităţii societății în conformitate cu legislaţia în vigoare a RM
  • Asigurarea asistenţei juridice de specialitate în procesul de negociere şi încheierea de contracte
  • Consilierea sub aspect juridic a departamentelor şi conducerii acestora
  • Reprezentarea intereselor societății în raport cu organele statului, ale administraţiei publice centrale sau locale, instanţele de judecată (executori judecătoreşti), notariale, poliţie etc.
  • Participarea la derularea procedurilor judiciare și extrajudiciare
  • Verificarea procedurilor interne, a instrucțiunilor, regulamentelor și altor acte
  • Elaborarea actelor necesare activității departamentelor companiei
  • Alte activități conform fișei de post

Cerințe:

  • Studii juridice
  • Experiență practică în domeniul juridic de minim 3 ani
  • Cunoştinţe bune ale legislaţie
  • Utilizator încrezut PC
  • Fluență în limbile Română și Rusă
  • Capacitatea analitică și de lucru în dead-line-uri stablite
  • Cunoștințe temeinice în domeniile dreptului civil, dreptul muncii, dreptul administrative
  • Flexibilitatea, gândirea analitică

Condiții de muncă:

  • Activitatea într-o companie cu renume şi tradiţii;
  • Salariu motivant și alte beneficii;
  • Investiţii în dezvoltarea profesională;
  • Pachet corporativ de telefonie mobilă.

Va rugam sa transmiteti CV-ul pe email: s.personal@franzeluta.md cu indicarea denumirii pozitiei "Jurist". Doar candidatii care au fost selectati in urma examinarii CV-urilor transmise vor fi invitati la interviul primar.
Telefon: 069501182

Adresa: MD-2032, mun. Chişinău, str. Sarmizegetusa 30

E-mail: s.personal@franzeluta.md
Telefon: 069501182

Alte anunțuri publicate de această companie