Economist / Contabil

Centrul Multifuncțional de Documente Emigrare.md, stabilit acum 16 ani cu scopul de a oferi servicii juridice complexe își mărește echipa.

În contextul dezvoltării continue și diversificării serviciilor, suntem în căutarea unui Economist/Contabil cu experiență, care să se alăture echipei noastre și să contribuie la evoluția companiei.

Responsabilități principale:

  • Înregistrarea tranzacțiilor financiare în registrele contabile ale companiei
  • Emiterea facturilor pentru clienți și procesarea facturilor de la furnizori
  • Colaborarea cu departamentele de vânzări pentru a sprijini creșterea și profitabilitatea
  • Asigurarea conformității rapoartelor financiare cu standardele interne și externe
  • Elaborarea și prezentarea rapoartelor financiare, inclusiv bugete și indicatori de performanță

Cerințe necesare:

  • Studii superioare în Economie, Finanțe, Contabilitate sau domenii relevante
  • Experiență de minim 2 ani într-o funcție similară
  • Cunoștințe avansate în Excel și 1C
  • Înțelegerea aprofundată a standardelor contabile și fiscale
  • Abilitatea de a gestiona termene limită și a analiza volume mari de date

Beneficii oferite:

  • Salariu competitiv
  • Posibilitatea de a călători alături de echipă
  • Cadouri de sărbători și evenimente corporative
  • Acces la o bibliotecă corporativă
  • Programe de dezvoltare profesională continuă
  • Oficiul situat în centrul orașului, pe adresă: mun. Chișinău, str. Grigore Ureche, nr. 14

Program de lucru:

  • Luni până vineri, 09:00 – 18:00
  • Concediu anual de 28 de zile, plus 2 zile suplimentare la fiecare 2 ani de activitate

Candidații interesați sunt invitați să transmită CV-ul la adresa de email: emigrare.hr@gmail.com.
Informații suplimentare puteți afla la nr. +373 78028104.

Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide