Director financiar

IMC Group, Holding care activeaza cu success pe piata Republicii Moldova in domeniile B2B, Comert si Distributie internationala, Constructii si altele, anunta concurs pentru pozitia vacanta:

Responsabilităţi:

  • Întocmirea şi elaborarea bugetelor;
  • Analiza financiară a activităţii întreprinderii;
  • Prognosticarea şi planificarea activităţii financiare a companiei;
  • Estimarea oportunităţii şi eficacităţii investiţiilor de capital şi /sau atragerii de investiţii sau credite;
  • Elaborarea rapoartelor şi /sau a dărilor de seamă specifice;
  • Elaborarea strategiilor investiționale pe termen scurt, lung și mediu;
  • Elaborarea business planurilor pe pe termen scurt, lung și mediu.

Cerinţe faţă de candidaţi:

  • Experienţă la un post similar min. 3 ani;
  • Studii superioare economice, financiare;
  • Studii postuniversitare de specialitate, constituie un avantaj;
  • Cunoaşterea limbilor: română, rusă şi engleză (condiție obligatorie);
  • Capacităţi organizatorice şi analitice înalte;
  • Cunoaşterea programelor MS Office, Excel la nivel avansat;
  • Experienţă la atragerea investițiilor internaționale.

Alte informatii

  • Salariu se discută individual la interviu;

Persoanele interesate sunt rugate să expedieze CV-ul la adresa electronică: receptie@imc.md.

Vă rugăm să indicați poziția pentru care aplicați!

Doar persoanele ce vor corespunde cerinţelor vor fi contactate.

Telefon: 078803010
E-mail: receptie@imc.md

Alte anunțuri publicate de această companie