Brand Manager

Ești un profesionist din domeniul marketingului cu o pasiune pentru crearea de campanii de succes și o dorință arzătoare de a face o diferență reală?

Atunci ești candidatul perfect pentru a te alătura echipei noastre ca Brand Manager la Studio Moderna!

Despre Studio Moderna:
Suntem o companie de retail de top cu o istorie bogată în Moldova, având o rețea de 11 magazine în diverse orașe. Ne mândrim cu o gamă largă de produse de înaltă calitate și cu o echipă dedicată care oferă o experiență de cumpărături excepțională clienților noștri. Acum, căutăm un Brand Manager talentat și experimentat pentru a ne conduce departamentul de marketing spre noi culmi.

Despre rol:

Ca Brand Manager, vei juca un rol esențial în definirea și implementarea strategiilor de marketing ale companiei noastre, cu scopul de a crește gradul de conștientizare a mărcii, de a genera mai multe leads și de a impulsiona vânzările pe toate cele 7 canale de vanzari ale companiei. Vei avea o responsabilitate semnificativă în conducerea și motivarea echipei tale pentru a atinge obiectivele stabilite.

Principalele tale responsabilități vor include:

  • Dezvoltarea și implementarea planurilor strategice de marketing: Vei analiza tendințele pieței, vei identifica oportunități de creștere și vei elabora planuri cuprinzătoare de marketing pentru a promova produsele companiei noastre și a atrage noi clienți.
  • Crearea și gestionarea conținutului de marketing: Vei fi responsabil pentru crearea și gestionarea tuturor materialelor de marketing ale companiei, inclusiv campanii publicitare, texte de marketing, materiale de prezentare și postări pe rețelele de socializare. Vei te asigura că toate materialele de marketing sunt consecvente cu mesajul mărcii și cu obiectivele generale de marketing ale companiei.
  • Stabilirea politicilor de prețuri și reduceri: Vei colabora cu echipele de vânzări și de management al produsului pentru a stabili politicile de prețuri și reduceri competitive pentru toate produsele companiei. Vei monitoriza performanța campaniilor de promovare și vei ajusta strategiile de prețuri după caz.
  • Elaborarea și gestionarea bugetului de marketing: Vei elabora și gestiona bugetul de marketing al companiei, alocând resursele în mod eficient pentru a maximiza rezultatele campaniilor de marketing. Vei monitoriza cheltuielile și vei genera rapoarte detaliate despre performanța financiară a departamentului de marketing.
  • Analiza datelor și raportarea: Vei colecta și analiza date din diverse surse, inclusiv instrumente de analiză web, campanii de marketing și platforme de socializare. Vei genera rapoarte detaliate care să ofere informații valoroase despre performanța campaniilor de marketing și care să te ajute să iei decizii strategice informate.
  • Managementul echipei: Vei conduce și motiva o echipă de specialiști în marketing, oferindu-le îndrumare, feedback constructiv și oportunități de dezvoltare profesională. Vei crea un mediu de lucru pozitiv și colaborativ care să stimuleze creativitatea și inovația.

Cerințe pentru candidat:

  • Experiență demonstrată de cel puțin 3 ani în marketing, cu un accent pe marketingul digital și marketingul de performanță
  • Cunoștințe avansate de marketing, inclusiv SEO, SEM, PPC, marketing prin e-mail și marketing pe rețelele de socializare
  • Abilități excelente de creare de conținut, inclusiv copywriting, design grafic și editare video
  • Cunoștințe medii la nivel de analiză a datelor financiare și indicatori de performanță (KPI)
  • Abilități clare de management și leadership
  • Istoric dovedit în managementul eficient al echipelor
  • Proactivitate, inițiativă și dorință de a schimba lucrurile
  • Abilități excelente de comunicare și interpersonale
  • Cunoștințe de limba română, rusă și engleză la un nivel fluent

Beneficii:

  • Salariu competitiv și pachet de beneficii
  • Un mediu de lucru dinamic și colaborativ
  • Posibilitatea de a conduce o echipă talentată și de a contribui la succesul unei companii de top
  • Satisfacția de a vedea rezultatele tangibile ale muncii tale și de a face o diferență reală pentru companie
  • Acces la cele mai recente instrumente și tehnologii din domeniul marketingului
  • Oportunități de creștere și dezvoltare profesională

Ești gata să te alături echipei noastre și să îți duci cariera în marketing la un nou nivel?

Trimite-ne CV-ul tău și o scrisoare de motivație la adresa lisnic.ela@studio-moderna.com.

Așteptăm cu nerăbdare să te cunoaștem!

Studio Moderna Moldova - Oportunități de carieră pentru cei mai buni!

Alte anunțuri publicate de această companie

Șef Depozit

16 Iunie 2024
Trimite CV
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide