Copywriter | Копирайтер с опытом работы в сфере медицины / фармацевтики

APTEKA.MD приглашает в команду на должность:

Наши ожидания:

  • Опыт работы в сфере медицины/ фармацевтики от 1 года;
  • Знание языков - румынский родной, русский, английский;
  • Продвинутый пользователь ПК;
  • Опыт в написании статей, постов и т.д;
  • Коммуникабельность, адаптивность, тайм менеджмент, креативность.

Обязанности:

  • Написание текстов, постов, инструкций, текстового контента для сайта, рассылок, поздравлении, текста, описывающего продукты компании;
  • Ведение отчетности;
  • Постановка и координация задач на дизайн.

Предлагаем:

  • Дружелюбная рабочая атмосфера;
  • Официальный трудовой контракт и социальный пакет;
  • Стабильная зарплата;
  • Интересные задачи;
  • Возможности карьерного роста.

Responsabilități:

  • Crearea textelor captivante pentru reclame targetate și materiale promoționale, descrierea produselor, etc.;
  • Colaborarea strânsă cu echipa de marketing pentru a înțelege obiectivele și publicul țintă;
  • Raportare.

Cerințe:

  • Experiența sau cunoștințe în domenii de medicină sau farmacie de la 1 an;
  • Vorbitor de limbă română și rusă, înțelegerea bună a limbii engleze;
  • Experiență anterioară în copywriting;
  • Creativitate, atenție la detalii și abilități bune de colaborare;
  • Abilități dovedite în crearea textelor care atrag și vând;
  • Creativitate și vocabular bogat.

Ce oferim:

  • Program flexibil, cu posibilitatea de a lucra remote (de la distanță);
  • Proiect interesant într-o companie internațională;
  • Colaborare cu o echipă dedicată și pasionată.

Dacă ești o persoană creativă, dornică de a se dezvolta și de a lucra la rezultat, așteptăm cu drag CV-l pe adresa de e-mail hr@farmina.md.

E-mail: hr@farmina.md
078747445

Alte anunțuri publicate de această companie

Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide