Contabil(ă)

Compania Jizdan & Partners este în căutare de Contabili dedicați și pasionați pentru a se alătura echipei noastre! Dacă sunteți un profesionist sau în curs de formare, cu experiență în domeniul contabilității și doriți să vă alăturați unei echipe dinamice și orientate către succes, acest post ar putea fi potrivit pentru dumneavoastră!

Contabil(ă)

Cerințe faţă de candidat:

  • Studii superioare în domeniul contabilității (preferabil);
  • Experiență într-un post similar (preferabil 1-2 ani);
  • Сunoașterea SNC, legislației fiscale și legislației muncii;
  • Cunoștințe în domeniul resurselor umane;
  • Evidența contabilă primară, elaborarea și prezentarea rapoartelor și dărilor de seamă;
  • Сunoștințe avansate de operare PC, inclusiv 1C v8 și MS Office;
  • Cunoașterea limbii de stat şi a limbii rusă este obligatorie (cunoașterea limbii engleze sau franceze va constitui un avantaj).

Responsabilităţi:

  • Întocmirea documentelor contabile primare, registrelor contabile;
  • Înregistrarea în programul de contabilitate a documentelor primare;
  • Întocmirea și prezentarea dărilor de seamă fiscale, statistice, conform legislației în vigoare.
  • Calcularea salariilor;
  • Întocmirea situațiilor financiare și închiderea anului contabil;
  • Oferirea consultațiilor fiscale.

Compania oferă:

  • salariu motivant;
  • pachet social integral;
  • experiență din diverse domenii de activitate (IT, comerț, producere, servicii, ONG etc.);
  • posibilitatea publicării propriilor articole în reviste de specialitate (Contabilitate și Audit, Monitorul fiscal FISC.md etc.) și participarea la cursuri (seminare);
  • perspectiva creării unei cariere de succes într-o companie dinamică și perspicace.

Persoanele interesate de postul vacant sunt rugate să expedieze CV-ul cu fotografia inclusă la adresa de e-mail: info@jizdan.md / hr@jizdan.md.

Vor fi invitate la interviu doar persoanele selectate.

Alte anunțuri publicate de această companie