Contabil(ă)

Contabil(ă)

Profil Canditat:

  • Studii superioare în contabilitate;
  • Experienţă în domeniul contabilității (contabilitatea primară, contabilitatea de producție-constituie un avantaj) - minim 3 ani;
  • Cunoştiinţe avansate de operare PC (MS Office, Word, Excel) și 1C;
  • Bune abilități de comunicare (verbală și scrisă) în limba romană și rusă;
  • Cunoașterea limbii engleze constituie un avantaj;
  • Capacitatea de planificare, de organizare și de prioritizare a activităților;
  • Orientare spre respectarea termenelor limită și spre atingerea obiectivelor;
  • Abilitatea de a lucra rapid, flexibil cu un volum intens de date;
  • Atenție la detalii, spirit analitic, responsabilitate și acuratețe.

Responsabilitățile postului:

  • Recepționarea, controlul și prelucrarea documentelor;
  • Procesarea în sistemul intern de evidență intrările de materiale și de servicii;
  • Casarea materialelor;
  • Întocmirea și introducerea facturilor fiscale pe anumite segmente de activitate;
  • Evidența operațiunilor (casa-banca);
  • Participarea la inventariere și analiza rezultatelor inventarierei;
  • Elaborarea Rapoartelor Statistice;
  • Evidența operațiunilor de Import/export de marfă și de servicii;
  • Alte sarcini specifice funcției.

Compania oferă:

  • Pachet social complet;
  • Salariul atractiv, calculat în funcție de competențe și de progrese;
  • Program de lucru deplin;
  • Mediu de lucru modern, plăcut și motivant;
  • Alte beneficii pe care le vei descoperi dacă te vei alătura echipei noastre;

Vă rugăm să expediați CV-ul Dvs. specificînd în mod obligatoriu postul vacant pentru care aplicați la adresa electronică: office@porsche.md.

Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide