Asistent manager

Furnizor utilajelor de laborator anunță concurs la suplinirea postului vacant

Suntem în căutare de noi colegi, dacă te regăsești în cerințele de mai jos, aplică cu un CV iar noi te vom saluta cu Bun venit în echipa Lokmera!

Important!
Colaborarea pe termen lung este o prioritate pentru noi. Experiența constituie un avantaj, dar nicidecum un criteriu de selecție.

Responsabilități:

  • Asistenta la administrarea și managementul proiectelor;
  • Comunicarea cu clienți;
  • Ținerea evidenței;
  • recepționarea si procesarea comenzilor, ținerea evidenței;
  • Controlul executării ordinelor, instrucțiunilor, comenzilor, furnizării de informaţii executantului;
  • Asistență la vămuire.

Cerințe:

  • Studii superioare (tehnice/economice/management)
  • Cunoașterea limbii române, engleze și ruse
  • Experiența într-un domeniu relevant va constitui un avantaj
  • Utilizator confident PC (Internet, e-mail, MS Office, alte aplicații office)

Oferim:

  • salariu atractiv
  • lucru in echipa tinara  și activă
  • oportunități de dezvoltare profesională
  • loc de munca stabil într-o companie cu experiență de peste 17 ani
  • mediu de lucru internațional, profesionist si autentic
  • condiții de muncă într-un oficiu modern echipat confortabil
  • perspective de crestere
  • grafic de lucru 8.00-17.00

Despre noi:
Compania Lokmera SRL - a fost fondată in anul 2007 şi în prezent, este unul dintre  principalii furnizori de echipament metrologic, utilaj analitic, aparatura de testare, sisteme de monitorizare si radioprotecție nucleară de la producători de renume mondial.
Misiunea companiei noastre constă în sporirea competitivităţii și eficienței clienților nostri prin furnizarea tehnologiilor moderne.
Obiectivul principal al companiei este găsirea soluțiilor optime, la baza cărora stau cele mai bune practici internaționale, punerea în aplicare a acestora și suportul tehnic pe toată durata de exploatare  a echipamentului.

În scopul realizării misiunii noastre, utilizăm următoarele principii:

  • stabilirea relaţiilor de încredere, pe bază de corectitudine, cu furnizorii , clienții, și partenerii de afaceri;
  • respectarea cu strictețe a obligațiilor contractuale;
  • dezvoltarea profesională continuă îndreptată spre creşterea eficienţei colaborării cu partenerii.

Am realizat cu succes mai multe proiecte în țara în cadrul programelor Filiera Vinului, Livada Moldovei, JICA, IMPEFO, DCFTA, EuropeAid,  finanţate de către Guvernului Republicii Moldova și comunitatea internațională. Un spot video puteti sa gasiti aici: https://www.youtube.com/watch?v=X5X1itQGyXc

Candidații interesați sunt rugați să ne expedieze CV-ul însoțit de o poză și de o scrisoare de intenție la următoarea adresă de e-mail: hr@lokmera.md.

Vor fi contactați doar candidații selectați.

E-mail: hr@lokmera.md

Alte anunțuri publicate de această companie