Specialist înregistrare medicamente

Flumed-Farm
Oraș: Chișinău
Studii: Universitate
Experiența de munca: Posibil fără experiență
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Sarcini și responsabilități:

pregătirea dosarelor pentru înregistrare, reînregistrare şi/sau variații postautorizare ale produselor medicamentoase în conformitate cu cerințele legislației țărilor unde este planificată înregistrarea. Pregătirea mostrelor de medicamente, materialelor și documentelor însoțitoare pentru efectuarea analizei de laborator ale medicamentelor la etapa înregistrării/reînregistrării;
elaborarea instrucțiunilor pentru administrare /prospectului pentru pacient, RCP în conformitate cu cerințele legislației țărilor, unde este planificată înregistrarea;
elaborarea machetelor ambalajelor împreună cu proiectantul de la tipografie, verificarea și coordonarea lor;
pregătirea răspunsurilor la notificările autorităților de reglementare;
colaborarea cu alte departamente ale companiei pentru rezolvarea problemelor legate de înregistrare /reînregistrare;
corespondența cu partenerii cu privire la pregătirea și primirea documentației necesare;
arhivarea documentelor pentru înregistrare în conformitate cu procedurile operaționale actuale ale companiei.

Cerințe pentru candidați:

studii superioare: medicale, farmaceutice, chimice, biologice;
experiența în domeniu este binevenită;
cunoștințe al MS Office, Internet la nivelul unui utilizator încrezut;
cunoașterea limbilor română/rusă, engleza prezintă un avantaj;
abilitatea de a lucra cu mai multe informații, punctualitate, atenție, comunicare, învățare, responsabilitate, capacitatea de a lucra într-o echipă.

Condiții de muncă:

perioada de probă plătită (3 luni);
salariu motivant;
loc de muncă confortabil;
echipă prietenoasă;
noii angajați beneficiază de sprijin gratuit (mentorat și training) din partea colegilor cu experiență ai departamentului;
program de lucru: Luni - Vineri. de la 8:30 la 17:30.

Persoanele interesate sunt rugate să trimită CV-ul la adresa: flumed-farm@hushmail.com.
E-mail: flumed-farm@hushmail.com
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide