Specialist asigurarea calității în industria farmaceutică

Biotehnos Prod SRL
Oraș: Ialoveni
Studii: Universitate
Experiența de munca: Posibil fără experiență
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Locul de muncă: În locația angajatorului
Suntem în căutarea unui Specialist în Asigurarea Calității în industria farmaceutică, perseverent și dedicat pentru a se alătura echipei noastre.

Descrierea poziției/ cerințe:
- Studii superioare de specialitate: farmacie, tehnologie farmaceutică, chimie, biotehnologie;
- Experiența în asigurarea calității și/sau industria farmaceutică va constitui un avantaj;
- Cunoștințe de management a proceselor de fabricație în industria farmaceutică;
- Cunoștințe în legislația farmaceutică;
- Cunoștințe în elaborarea, modificarea (revizuirea) și aprobarea Procedurilor Standard de Operare și Procedurilor de Operare cu aplicare generală și menținerea Sistemului de Management al Calității.

Atribuții:
- Supervizează fluxurile tehnologice și verifică respectarea procedurilor si cerințelor GMP;
- Decide asupra clasificării neconformităților și le gestionează;
- Participă la investigarea rezultatelor obținute în afara specificațiilor;
- Analizează implicațiile și ține evidenţa deviațiilor de la GMP și de la procedurile în vigoare, confirmă corectitudinea acțiunilor corective și preventive, supervizează implementarea acestora;
- Participă în echipele de calificare/ validare a spațiilor, echipamentelor, proceselor tehnologice;
- Participă în echipele de audit intern și extern.

Se oferă:
- Pachet salarial motivant;
- Transport;
- Mediu de lucru profesionist , atmosferă plăcută într-o echipă dinamică și ambițioasă.

Notă: Vor fi contactate doar persoanele selectate.
Telefon:
068227268
Persoana de contact:
Irina Vîntu
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide