Project management specialist engineering

IRD Engineering SRL
Oraș: Chișinău
Studii: Universitate
Experiența de munca: De la 1 an
Salariu: De la 700 Până la 1500 EUR
Program de muncă: Full-time
Locul de muncă: În locația angajatorului
IRD Engineering is among the leading companies in the sector of civil engineering worldwide. IRD Engineering is now recruiting a Project Management Specialist for employment in his daughter company ICS IRD Engineering srl established in Chisinau, Moldova.

Responsibility:

The Specialist shall be tasked to carry out thorough projects control activity on ongoing contracts to ensure that all the tasks envisaged by the relevant project’s specifications are timely and fully implemented by the projects’ staffs in full compliance with internal quality control procedures. More over, the specialist shall carry out monitoring and tracking activities relevant to the administrative activities of the company in the country. The Specialist shall release periodic reports and work plan to the Head Office located in Rome and he shall directly report the Country Manager assigned by Rome Head Office.

REQUIREMENTS:
- Advanced knowledge of the English language but also knowledge of the Italian language will be an asset;
- Higher education ;
- Successful experience in start-ups or other projects;
- Leadership qualities;
- Knowledge of MS Office TM, MS Project TM, Primavera TM, Microsoft Business Central TM , Microsoft VBA TM;

IRD Engineering se numără printre companiile de top din sectorul construcțiilor civile la nivel mondial. IRD Engineering recrutează acum un Specialist în Management de Proiect pentru angajare în compania fiică ICS IRD Engineering srl cu sediul în Chișinău, Moldova.

Responsabilități:
- Specialistul va avea sarcina de a monitoriza îndeaproape proiectul în baza contractelor în vigoare cu asigura finalizarea la timp și completă a tuturor sarcinilor prevăzute în specificațiile tehnice ale proiectului relevant și sunt implementate de către angajații proiectului în deplină conformitate cu procedurile interne de control al calității. În plus, specialistul monitorizează și urmărește activitățile legate de activități administrative firma din tara. Specialistul trebuie să furnizeze sediului central situat in Roma cu rapoarte periodice și un plan de lucru și raportează direct managerului regional desemnat de sediul central din Roma.

Cerințe:
- Cunoașterea avansată a limbii engleze dar și cunoașterea limbii italiene va constitui un atuu;
- Studii superioare ;
- Experiență de succes în start-upuri sau alte proiecte;
- Calitati de leadership;
- Cunoștințe MS Office TM, MS Project TM , Primavera TM, Microsoft Business Central TM , Microsoft VBA TM;
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide