Middle iOS Developer

Blueline
Oraș: Chișinău
Studii: Orice
Experiența de munca: De la 2 ani
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Flexibil
Blueline caută un nou coleg, Middle iOS Developer, care să participe la dezvoltarea eficientă a aplicațiilor iOS, cu accent pe experiență de cel puțin 2-3 ani.
Responsabilități:

Asigurarea celei mai bune performanțe, calitate și capacitate de răspuns a aplicației;
Identificarea și corectarea blocajelor și remedierea erorilor;
Implementarea cerințelor funcționale scrise de managerul de produs;
Sprijinirea echipei în rezolvarea sarcinilor critice pentru a ajunge la obiectivul propus.

Ce credem că vei avea nevoie pentru a avea success:

Bună cunoaștere a limbajului Swift, SwiftUI, UI Kit;
Experiență cu tehnologiile ce includ Core Data, Realm, Swifty JSON și alte framewok-uri;
Dezvoltarea de aplicații iOS pentru cele mai recente dispositive mobile Apple;
Înțelegerea instrumentelor de versiune a codului (în special GIT), metode pentru construirea Cocoa Pods, MVC, MVVM, SPM;
Proiecția, construcția și mentenanța iOS SDK & Xcode de înaltă performanță
Familiarizarea cu integrarea serviciilor web (REST, SOAP, JSON);
Capacitatea de a implementa Figma;
Prezența portofoliului este binevenită (atașați link);
Limba engleză sau italiană.

Beneficii:

Angajare oficială;
Pachet salarial competitiv;
Formarea professională și suport continuu;
Program de muncă flexibil/hybrid;
Concediu anual plătit;
Rambursarea costului de transport;
Creștere profesională.

Candidații interesați sunt invitați să depună CV-ul prin e-mail: hr@blueline.md, indicînd în tema scrisorii: iOS Developer. Expediați CV-ul D-stră la adresa hr@blueline.md
www.blueline.md
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide