Manager Raportare de Gestiune

Blago
Oraș: Chișinău
Studii: Universitate
Experiența de munca: De la 2 ani
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Ne extindem echipa și suntem în căutarea unui coleg în departamentul de finanțe căruia îi place și cunoaște analiza financiară & controling.

Responsabilitățile includ:

Analiza financiară și interpretarea datelor financiare pentru a dezvolta strategii financiare eficiente.
Elaborarea și actualizarea bugetelor și a planurilor financiare.
Identificarea și analizarea tendințelor financiare și furnizarea de recomandări pentru îmbunătățirea performanței financiare.
Colaborarea cu departamentele operaționale și de vânzări pentru a identifica oportunități de creștere și îmbunătățire a profitabilității.
Participarea la procesul de raportare financiară și asigurarea conformității cu regulamentele și politicile interne și externe.
Dezvoltarea și implementarea procedurilor de control financiar intern pentru a asigura precizia și integritatea datelor financiare.
Gestionarea cash flow-ului și a activelor circulante pentru a asigura disponibilitatea fondurilor necesare pentru operațiuni și investiții.

Calificările necesare includ:

Licență în finanțe, contabilitate sau domenii similare.
Cel puțin 2 ani de experiență în analiza financiară, controling sau domenii similare.
Cunoștințe solide de Excel, inclusiv experiență în utilizarea funcțiilor financiare.
Experiență în utilizarea programelor de analiză financiară, cum ar fi Power BI, Tableau sau alte programe similare.
Abilități puternice de comunicare și prezentare a datelor financiare către echipele interne și alte departamente.
Cunoașterea standardelor și a regulamentelor contabile și fiscale.
Abilitatea de a lucra cu termene limită strânse și de a gestiona mai multe sarcini simultan.
Atitudine proactivă, orientată către rezultate și abilitatea de a lucra într-un mediu dinamic.

Oferim:

lucru într-o companie proactivă și în plină dezvoltare;
Salariu competitiv, cu potențial de creștere;
Angajare oficială;
oficiu în centrul orașului
susținere din partea întregii echipe!

Trimite CV-ul tau, ai încredre în forțele tale!
Noi te vom contacta! E-mail: hr@blago.md
Telefon: 060601631
Telefon:
060601631
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide