Inginer support IT

HR-Consulting
Oraș: Chișinău
Studii: Universitate
Experiența de munca: Orice
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Flexibil
Responsabilități:

A oferi suport tehnic de nivel 1 și 2 și depanare utilizatorilor interni.
Suport tehnic pentru hardware/software desktop al utilizatorului, telefoane IP, modemuri etc.
Instalare, configurare, testare sisteme de operare Windows, aplicații software și instrumente de management al sistemului.
Instalare, configurare, testare software de aplicație și instrumente de management al sistemului.
Administrarea serviciilor de implementare MS Windows.
Administrarea infrastructurii de tipărire.
Administrarea Kaspersky Antivirus Network Control Center și a componentelor Kaspersky Endpoint Security.
Monitorizarea pachetelor de service automate și a proceselor de actualizare a bazelor de date antivirus.
Implementarea și monitorizarea măsurilor de securitate pentru protecția sistemelor informatice cu malware.

Experienta si cunostintele necesare:

Suport pentru PC Microsoft Windows
Suport pentru aplicații Microsoft Office
Gestionarea contului Microsoft Exchange și Active Directory
Experiență în gestionarea cererilor de asistență într-un sistem de management al serviciilor
Administrare software de protecție antivirus
Software de videoconferință, cum ar fi Zoom și MS Teams
Capacitatea de a sprijini utilizatorii de la distanță folosind instrumente desktop la distanță

Studii:

Studii universitare în IT, telecomunicații / radio telecomunicații
Cunoașterea principiilor fundamentale ale SQL, PL/SQL, DWH/ETL
Dezvoltare software cu XML, Java etc. Bază de date.
Cunostinte de limba romana, rusa si engleza
Cunostinte PC (Microsoft Office, Power Point, etc.)

Beneficii:

asigurarea medicala privata
Tickete de masa
Achitare sport
Echipament
Telefon

Aptitudini speciale:

Abilități de comunicare
Gândire analitică și sintetică
Receptivitatea
Responsabilitate
Spirit de echipa
Capacitate de adaptare la un regim de lucru flexibil
Flexibilitate
Abilități de rezolvare a problemelor

Daca sunteti interesat/interesata, transmiteti CV-ul la adresa electronica: vb90@search4staff.com, indicând în subiectul mesajului codul poziției ISM.
Telefon de contact: 060522274 E-mail: vb90@search4staff.com
Telefon: 060522274
Telefon:
060522274
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide