Director comercial

Companie vinicola
Oraș: Chișinău
Studii: Superioare
Experiența de munca: Peste 5 ani
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Companie vinicolă este în căutarea candidaților la un post nou de
DIRECTOR COMERCIAL

Descrierea postului și a sarcinilor vizate:

1. Dezvoltarea politicii companiei în vînzări – interne și externe;
2. Intensificarea vînzărilor pe piața locală;
3. Extinderea activității pe piața externă;
4. Participarea la expoziții și în diverse activități și proiecte inrernaționale în scopul majorării portofoliului de clienți;
5. Gestioneaza activitatii departamentul de vinzari;
6. Responsabilitate pentru calitatea activității personalului din department și a fluxului operațional;
7. Monitorizarea procesului de comercializare în vederea obțineriii profiturilor.
8. Responsabilitate deplină pentru calitatea negocierii contractelor;
9. Stabilerea relațiilor amiabile cu partenerii de afaceri în scopul rezolvării tuturor problemelor ocazionale.

Cerințe catre candidați:

1. Studii superioare economice;
2. Cunoașterea obligatorie a limbilor române, ruse și engleze;
2. Experienta de 3-5ani într-un post similar;
3. Cunoastere mediului concurential de afaceri;
4. Abilitati bine dezvoltate de comunicare si negociere;
5. Capacităti dezvoltate de prognozare, stabilire a obiectivelor si de monitorizare a executarii;
6. Capacități dezvoltate manageriale;
7. Personalitate energica, cu gândire pozitiva si amabilitate;
8. Abilitati exelente de utilizare a PC (Word, Excel).

Compania oferă:

1.Salariu competitiv;
2.Bonusuri motivaționale în dependență de volumul de lucru;
3.Echipă în formare, perspective profesionale;
4.Pachet social complet.
Persoanele interesate sunt rugate să expedieze CV-ul la adresa electronică resurse.um@gmail.com indicînd obligatoriu poziţia pentru care se aplică.
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide