Copywriter Remote | Fitness Mama

Mantis
Oraș: Chișinău
Studii: Orice
Experiența de munca: De la 2 ani
Salariu: De la 10000 Până la 16000 MDL
Program de muncă: Flexibil
Despre Companie
Fitness mama este cel mai mare proiect de fitness pentru femei din mediul online românesc. Din 2019 și până acum a ajutat peste 450 000 de femei să slăbească și să revină la formele dorite după naștere, având ambiția de a deveni o comunitate globală, și dacă vrei să faci parte din echipa care va realiza acest scop - welcome on board!
La moment se caută un copywriter în limba română care va activa de la distanță full time și va construi fiecare cuvânt pentru a inspira și ghida transformările clienților, aducând plus valoare proiectului.
Mai multe informații despre companie puteți afla pe site-ul web: https://fitnessmama.ro/

Responsabilități:

Scrierea mesajelor informative de: vânzare, implicare, convingere în bot, email
Re-scrierea mesajelor deja utilizate în funnel
Scrierea textelor și mesajelor de vânzare pentru a spori vânzările suplimentare
Scrierea și ajustarea textelor pentru a transmite sensul și valoarea cursului
Scrierea textelor pentru postări și reels în Instagram, în canalul Telegram
Scrierea textelor pentru prototipurile de landing-uri de vânzare

Cerințe:

Experiență în domeniu de minim 2 ani
Cunoștințe ale limbii române la nivel avansat, limba rusă(conversațional)
Experiență în lucrul cu lansări de campanii
Cunoașterea legăturilor dintre email-uri și consecutivitatea de transmitere a acestora către client
Abilitatea de a scrie texte de vânzare și de a convinge, experiență în lucrul cu funnelurile și campaniile de email marketing
Înțelegerea tendințelor rețelelor sociale și procesele de implementare a acestora
Cunoașterea specificului promovării pe fiecare rețea socială
Cunoașterea triggerelor și structurii textelor de vânzare
În mod obligatoriu, la aplicare, trimiteți un link către portofoliu sau atașat
Persoană responsabilă și organizată

Beneficii:

Salariu motivant
Posibilitatea de a deveni parte a unui proiect internațional de succes
Oportunitatea de a te dezvolta personal și profesional într-o echipă tânără și dinamică
Oportunitatea de a activa full remote
Grafic de muncă flexibil

Dacă considerați că sunteți potrivit pentru această poziție, vă rugăm să expediați CV-ul partenerului nostru de recrutare hr@mantis.md și vă vom contacta în cel mai scurt timp! E-mail: hr@mantis.md
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide