Controlor calitate (RO - Mediaș) | Контролёр качества (RO - Mediaș)

Laser Processing
Oraș: Peste hotare
Studii: Școală profesională
Experiența de munca: De la 3 ani
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Toți cei care au experienta cu inginerie mecanică, în special în domeniul vehiculelor comerciale, în special vehiculelor de pasageri.

CERINȚE PENTRU SOLICITANT:

Experienta de minim 3 ani in inginerie mecanica;
Studii - medii de specialitate pentru munca in productie, studii superioare tehnice pentru personalul inginer;
Experiență de lucru - controlorul OTK pe producție;
Citirea desenelor, capacitatea de a folosi instrumente de măsurare;
Pentru un post de inginer - cunostinte MS Office, cunostinte de limba engleza;
Sunt binevenite cunoașterea standardelor de calitate ISO 9001 și IATF16949, metodele de prelucrare a datelor statistice (de exemplu, SPC, MSA, prelucrarea datelor experimentale etc.), FMEA. PPAP. cunoștințe în domeniul metalografiei și al proceselor de sudare.

RESPONSABILITĂȚI:

Control de intrare;
Producția de brut (controlul geometriei și calității prelucrării pieselor după operații: tăierea cu laser a tablei și țevilor / îndoirea tablei și țevilor, mașini de strunjire și frezat CNC);
Producția de sudare (capacitatea de a citi desenele de ansamblu conform ISO, capacitatea de a controla și măsura sudurile, de a controla geometria produselor);
Productia vopselei (vizual si controlul parametrilor fizici ai vopselei, controlul aplicarii de germetic si adezivi);
Productie asamblare (controlul asamblarii corecte a produselor conform desenelor / modelelor 3D si instructiunilor de asamblare.

CONDIȚII DE MUNCĂ:

Job stabil într-o companie stabilă;
Pachet social deplin;

Persoanele care intrunesc cerintele mentionate rugam sa expediati CV-urile la adresa: info@laserprocessing.md. Indicați pozitia pentru care aplicati.
Все кто был связан с машиностроением, особенно в области производства коммерческой техники, особенно пассажирского транспорта.

ТРЕБОВАНИЯ К СОИСКАТЕЛЮ:

Опыт работы машиностроительных предприятиях не менее 3 лет;
Образование - среднее специальное для работы на производстве, высшее техническое для инженерных сотрудников;
Опыт работы - контролер ОТК на производстве;
Чтение чертежей, умение пользоваться мерительным инструментом;
Для инженерной должности – знание MS Office;
Для инженерной должности – знание английского языка;
Приветствуются знания стандартов в области качества ISO 9001 и IATF16949, методов статистической обработки данных (например, SPC, MSA, обработка экспериментальных данных или др.), FMEA. PPAP. знания в области металлографии, и сварочных процессов.

ОБЯЗАННОСТИ:

Входной контроль;
Заготовительное производство (контроль геометрии и качества обработки деталей после операций: лазерная резка листа и трубы/гибка листа и трубы, станки ЧПУ токарные и фрезерные);
Сварочное производство (умение читать сборочные чертежи согласно ISO, умение контролировать и измерять сварочные швы, контроль геометрии изделий);
Окрасочное производство (визуальный и контроль физических параметров лакокрасочного покрытия, контроль нанесения герметиков и клеев);
Сборочное производство (контроль правильности сборки изделий согласно чертежам/3D моделям и инструкциям по сборке.

УСЛОВИЯ ТРУДА:

Стабильная работа в стабильной Европейской компании;
Полный социальный пакет;

Лица, отвечающие требованиям, просим направлять свои резюме по адресу: info@laserprocessing.md. Укажите вакансию, на которую претендуете. E-mail: info@laserprocessing.md
Телефон: +373 79 192 548
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide