Contabil(ă)

ArtFilms
Oraș: Chișinău
Studii: Universitate
Experiența de munca: De la 1 an
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Flexibil
Locul de muncă: De la distanță
Căutăm Contabil cu Experiență în Organizații Nonguvernamentale - Asociație Obștească

Descriere:
Suntem o organizație non-guvernamentală activă în domeniul Culturii și Artei, căutăm un contabil pentru a se alătura echipei noastre într-un rol de lucru la distanță.

Cerințe față de candidat:
- Experiență relevantă în contabilitate pentru organizații non-profit, cu o înțelegere a specificului fiscal și financiar.
- Familiaritate cu legislația fiscală specifică ONG-urilor și capacitatea de a asigura conformitatea fiscală și legală în toate raportările.
- Capacitatea și experiența de lucru cu granturi, inclusiv înțelegerea tuturor aspectelor necesare legate de bugetare, raportare financiară și conformitate cu cerințele donatorilor.
-Excelente abilități de utilizare a softurilor de contabilitate și a instrumentelor de colaborare la distanță.

Responsabilități:
- Gestionarea tuturor aspectelor contabile și financiare ale organizației, inclusiv bugetarea, raportarea și reconcilierea.
- Planificarea bugetară și monitorizarea cheltuielilor în concordanță cu liniile bugetare ale proiectelor, asigurându-se că toate fondurile sunt utilizate eficient și în conformitate cu obiectivele stabilite.
- Pregătirea rapoartelor financiare detaliate pentru donatori, evidențiind progresul proiectelor și modul în care fondurile au fost cheltuite.
- Asigurarea conformității fiscale complete, pregătirea declarațiilor fiscale și reprezentarea organizației în fața autorităților fiscale, dacă este necesar.
- Optimizarea proceselor financiare pentru a sprijini eficiența și creșterea sustenabilă a organizației în domeniul culturii și artei.
- Colaborarea strânsă cu managementul pentru a dezvolta strategii financiare care susțin obiectivele organizației.

Oferim:
- Flexibilitatea de a lucra de la distanță, cu un program adaptabil.
- Sprijin constant și resurse necesare pentru îndeplinirea responsabilităților.
- Salariu stabil cu oportunitate de creștere în funcție de performanță și contribuția adusă la dezvoltarea proiectelor organizației.

Pentru a aplica, trimite-ne CV-ul, la adresa: a.o.artfilms@gmail.com, pentru mai multe informații apelați:
tel: 078990576
Persoana de contact:
Lica Marias
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide