Contabil(ă) superior/superioară

Grawe Carat
Oraș: Chișinău
Studii: Universitate
Experiența de munca: De la 3 ani
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Prin aplicarea la această poziție, vă dați acordul față de prelucrarea datelor Dvs. cu caracter personal în cadrul procesului de recrutare.
Competențe și studii:

Studii superioare finalizate în contabilitate;
Experiență în domeniul contabilității minim 3 ani;
Cunoasterea standardelor internaționale de raportare financiară (IFRS)
Experiență în utilizarea softul SAPconstituie un avantaj;
Cunoștințe avansate în utilizarea pachetului de bază Microsoft Office(Word, Excel, PowerPoint, Internet, Outlook);
Permis de conducere categoria B;
Experiența de lucru va constitui un avantaj.

Profil personal:

Orientare spre respectarea termenelor limită și atingerea obiectivelor;
Bune abilități de comunicare (verbală și scrisă);
Capacitate de planificare, organizare și prioritizare a activităților;
Spirit analitic, atenție la detalii, acuratețe, transparență.

Responsabilități:

Recepționarea, controlul și prelucrarea documentelor;
Ținerea corespondenței cu SFS și cu autoritățile de control;
Elaborarea Rapoartelor Statistice și celor prevăzute de legislația în vigoare;
Calcularea taxelor și a impozitelor, TVA, etc;
Alte sarcini specifice funcției.

Oferim:

Mediu de lucru modern, plăcut și motivant în cadrul unei companii internaționale;
Posibilitatea schimbului de experiență în cadrul grupului;
Posibilități de promovare;
Pachet de compensare atractiv;
Oficiul în centrul orașului;
Participarea la Training-uri.

Vă rugăm să trimiteți CV însoțit de o fotografie recentă în română sau engleză, la adresa electronică: job@grawe.md.
Rugăm să indicați în tema din email funcția pentru care candidați Ex: “CV pentru funcția de Contabil/ă superior”.
Candidații care corespund profilului nostru de cerințe vor fi contactați. E-mail:
job@grawe.md
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide