Contabil sef

Palace Construct SRL
Oraș: Chișinău
Studii: Universitate
Experiența de munca: De la 2 ani
Salariu: De la 15000 Până la 20000 MDL
Program de muncă: Full-time
Locul de muncă: În locația angajatorului
Cerințe:
- Studii superioare în contabilitate;
- Experiență în domeniul contabilității minim 1 an;
- Cunoștințe avansate de operare PC (MS Office, Word, Excel);
- Cunoasterea standardelor internaționale de raportare financiară (IFRS)
- Experiență în utilizarea softul SAP reprezintă un avantaj;
- Orientare spre respectarea termenelor limită și atingerea obiectivelor;
- Cunoașterea limbii engleze cel puțin la nivel mediu, atât verbal, cât și în scris;
- Capacitate de planificare, organizare și prioritizare a activităților;
- Bune abilități de comunicare (verbală și scrisă);
- Spirit analitic, atenție la detalii, acuratețe, transparență.

Responsabilități:
- Recepționarea, controlul și prelucrarea documentelor;
- Ținerea corespondenței cu SFS și cu autoritățile de control;
- Elaborarea Rapoartelor Statistice și celor prevăzute de legislația în vigoare;
- Calcularea taxelor și a impozitelor, TVA, etc;
- Alte sarcini specifice funcției.

P.S - Cunoasterea limbii româna e obligatorie!!!

Vă rugăm să trimiteți CV  la adresa electronică: palaceconstruct.md@gmail.com
Telefon:
069602770
Persoana de contact:
Petru
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide