Căpitan maritim

Danube Logistics
Oraș: Cahul
Studii: Orice
Experiența de munca: Posibil fără experiență
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Scopul General al funcției:
Conduce activitatea la bordul navei prin ordine şi dispoziţii verbale sau scrise, prin contactul personal cu subordonaţii şi prin semnalele internaţionale în vigoare.
Răspunde de:

Nava şi conducerea în siguranţă a navei
Asigurarea pentru întreg personalul ambarcat a condiţiilor de viaţă şi de muncă la bord, prevăzute în actele normative;
Organizarea şi conducerea echipajului şi a activităţilor de la bord, organizarea adecvată a serviciului de cart sau de gardă pe navă pentru asigurarea securităţii navei;
Organizarea şi pregătirea echipajului pentru menţinerea vitalităţii navei, pentru prevenirea şi stingerea incendiilor la bordul navei;
Curăţenia, ordinea şi disciplina la bord;
Menţinerea bunei stări de navigabilitate a navei şi asigurarea permanentă a stabilităţii navei;
Incărcarea, stivuirea, amărarea, conservarea şi descarcărea mărfurilor, valorilor şi altor bunuri ce i se încredinţează pentru transport (răspunderea este limitată numai la perioada cât acestea se află la bord);
Exploatarea tehnică în siguranţă şi întreţinerea navei şi maşinilor, utilajelor, instalaţiilor şi echipamentelor aflate la bord;
Respectarea tuturor restricţiilor privind exploatarea, impuse navei de către registrul naval de clasificare;
Existenţa la bord a actelor şi documentelor cerute de autorităţile de stat sau portuare;
Ș.a. conform Fișei de Post.

Cerințe:

Pregătire de specialitate:
Brevet de ofițer
Studii de specialitate:
Protecţie individuală şi responsabilităţi sociale la bordul navei;
Tehnici individuale de supravieţuire pe mare;
Prim ajutor medical elementar;
Prevenirea şi lupta contra incendiilor;
Competenţă în utilizarea mijloacelor de supravieţuire şi a bărcilor de salvare;
Prevenirea şi combaterea poluării marine;
Manipularea şi transportul mărfurilor periculoase;
Cunoștințe operare calculator;
Cunoașterea limbi engleze la nivel maritim – nivel avansat;
Abilități, calități și aptitudini necesare:
Cunoștințe privind legislația pavilionului, convențiile naționale ți internaționale
Disponibilitate la variațiile de program
Stagiu de îmbarcare de 12 luni în ultimii 5 ani.
Competență managerială:
Conducătorul legal și direct al întregului personal îmbarcat.
E-mail: resurse.umane@danlog.md
Telefon: +(373) 78884030
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide