Manager it

AXA Management Consulting
Oraș: Ungheni
Studii: Superioare
Experiența de munca: De la 2 pina la 5 ani
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Pentru unul dintre clienţii săi, AXA Management Consulting anunţă concurs de angajare pentru poziţia de MANAGER IT.

Denumire MANAGER IT
Compania LEAR Corporation
Localitate or. Ungheni

Cerinţe post:
• Studii superioare în domeniul IT
• Eperiență în domeniul tehnologii informationale (experiența în funcție de conducere constituie un avantaj).
• Experiență în implementarea de aplicații de business.

Cunoştinţe și competențe necesare:
• Cunoștințe IT:
 Hardware: Serverele HP familie, echipament PC, tehnologie de coduri de bare.
 Software-ul: Orice sistem ll ERP sau MRP (preferabil).
 MRP, JIT, MES, BI, SQL.
 Baze de date: Administrarea de MS SQL Server.
 Comunicare: WAN, LAN, PBX.
 Cunoștințe suplimentare: Sarbanes-Oxley, COBIT, ISO / TS - 16949.
• Limba Engleză nivel avansat,
• Permis de conducere,
• Abilități analitice,
• Capacitatea de a lua decizii,
• Capacitatea de a face față situațiilor dificile / stres,
• Abilitati de comunicare și manageriale.

Responsabilități:
Responsabil pentru echipamentele și activitățile IT, asigurându-se astfel că produsul este livrat cu succes la client.
• Conduce funcția de ansamblu a sistemelor informatice din fabrica. Responsabil de operațiuni, de analiză, de sistem, de telecomunicații și de calculator, pentru integrarea sistemolr noi și a celor existente.
• Efectuează activități de control a costurilor, pregătește cererile anuale de bugete și asigura utilizarea efectivă și eficientă a fondurilor bugetare.
• Implementeaza şi gestioneaza camera serverelor.
• Asigură un mediu de lucru sigur în conformitate cu întreaga legislație HSE relevantă și a politicilor și procedurilor locale.
• Ține în funcțiune comunicarea cu calculatorul central și client, menține și actualizează sistemele de securitate în conformitate cu ITPM.
• Ține în funcțiune toate sistemele de informatii tehnologice ITPM și Sarbanes - Oxley (SOX) .
• Asigură confidențialitate, integritate și disponibilitate (CIA) de evaluare.
• Actualizeaza și testeaza Planul de redresare în caz de dezastru.
• Analizeaza cum decurge activitatea operativă de zi cu zi, înainteaza propuneri, de îmbunătățire. Efectuează un plan de evaluare de performanță pentru personalul din subordine.
• Elaborează rapoarte pentru Plant Director și Directorul IT Regional.

În cazul în care corespundeţi criteriilor prezentate mai sus, Vă invităm să expediaţi CV-ul Dvs în limba engleză la adresa electronică career@axa.md cu subiectul [MANAGER IT – Prenume, Nume].
Procesul de selectare se va desfăşura în mai multe etape. DOAR persoanele ce corespund cerinţelor de mai sus vor fi invitate la etapa următoare.
Telefon:
078818114
Persoana de contact:
Mihaela
Site:
www.axa.md
Fax:
022-588854
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide