Asistent de proiect

Y-PEER Moldova
Oraș: Chișinău
Studii: Superioare
Experiența de munca: Se accepta fara experienta
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Responsabilități de bază:

• Asigură suport administrativ și logistic necesar pentru desfășurarea activităților din cadrul proiectului, precum:
– Instruiri în educația rutieră, prevenirea accidentării involuntare a tinerilor și promovarea unui comportament responsabil față de propria sănătate;
– Instruiri în domeniul mobilizării comunitare pentru soluționarea problemelor la trafic, care pun sănătatea tinerilor în pericol;
– Activități de informare, comunicare și educare de la egal la egal pe aspecte de educație rutieră și adoptarea atitudinilor responsabile privind propria sănătate;
– Vizite de monitorizare, ședințe de planificare și coordonare a activităților cu liderii rețelei.
• Pregătește materiale necesare pentru derularea a 2 campanii de informare, coordonează lucrul cu echipele locale pentru a desfășura activități de comunicare în rândul tinerilor;
• Contactează periodic membrii, liderii, trainerii din rețea, oferă informație și suport necesar echipelor de educatori, inclusiv transmite materialele de lucru necesare;
• Colectează listele de participare, confirmările, listele de rambursare a banilor de transport, de distribuire a materialelor în regiuni și altele.
• Pregătește rapoarte narative de la instruiri și procese verbale de la ședințele de lucru.
• Asigură suport logistic necesar, la solicitarea coordonatorului de proiect și îndeplinește alte responsabilități specifice postului.

Cerințe față de candidați:
• Studii de profil în științe sociale sau alte domenii afiliate, inclusiv student la ciclul de învățământ universitar;
• Experiență de minim un an în asigurarea asistenței necesare la planificarea, managementul și implementarea proiectelor sau activităților pentru tineri;
• Abilități de lucru în echipă și lucru cu tinerii;
• Abilități de comunicare și vorbire în public;
• Cunoașterea programelor Microsoft Office și competențe de lucru la calculator;
• Cunoașterea limbii române scris și vorbit, cunoașterea limbii engleze nivel intermediar.

Persoanele interesate pot expedia CV-ul şi o scrisoare de motivare (titlul documentelor conform modelului: Nume_Prenume_CV, Nume_Prenume_SM) la adresa de e-mail ypeer@ypeer.md cu subiectul “Asistent de proiect”, pînă la 14 iunie 2016, ora 17.00. Doar candidații selectați vor fi invitați la interviu.
Persoana de contact:
Pentru informații suplimentare, contactați Liuba Chirilov, Director Executiv Y-PEER Moldova, tel: 062111905, e-mail: liuba.chirilov@gmail.com.
Site:
ypeer.md
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide