Specialist/specialistă în Cancelarie

BC "Energbank" SA angajează:

Misiunea postului:

  • Asigurarea desfășurării lucrărilor de secretariat în cadrul Oficiului Central al Băncii, precum și în subdiviziunile Băncii;
  • Principalele atribuții:
  • Organizează lucrările de secretariat;
  • Gestionează și asigură buna circulație a corespondenței, documentelor de intrare/ieșire și altor informații, conform proceselor și reglementărilor interne;
  • Clasificarea documentelor primite spre expediere în subdiviziunile Băncii;
  • Repartizarea corectă a corespondenței destinată subdiviziunilor responsabile de executare;
  • Înregistrarea în registrele electronice, scanarea și plasarea în sistemul electronic e-docs, precum și evidența corespondenței expediate prin oficiul poștal;
  • Coordonează procesul de înregistrare și transmitere a documentelor primite din sucursalele Băncii spre examinare conducerii Băncii, persoanelor împuternicite;
  • Pregătește documentele și oformează mapele pentru transmiterea lor în arhivă, perfectează opisurile de predare-primire a documentelor Cancelariei la Arhivă;
  • Asigură păstrarea și evidența documentelor și dosarelor din Cancelarie;

Cerințe față de candidat:

  • Cunoașterea excelentă a limbii română, limba engleză va constitui un avantaj;
  • Studii medii de specialitate;
  • Experiența profesională minim 1 an în activitatea de secretariat sau în domenii de activitate similară;
  • Cunoașterea prevederilor instrucțiunilor aferente lucrărilor de secretariat;
  • Cunoașterea metodologiei de organizare şi activitate a arhivei;
  • Posedarea deprinderilor de lucru la computer şi alte mijloace tehnice necesare spre utilizare în procesul de exercitare a funcțiilor sale;
  • Cunoștințe de operare a programelor computerizate: Word, Excel, Internet;
  • Păstrarea confidențialității datelor și informațiilor la care are acces;

Persoanele interesate sunt invitate să prezinte CV-ul prin e-mail: hr@office.energbank.com.

Vor fi contactate doar persoanele selectate.

Îți mulțumim pentru interes! Ne vom bucura să ne cunoaștem și să facem echipă comună în cadrul Energbank!

Alte anunțuri publicate de această companie

Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide