Specialist Marketing

Producătorul de utilaje electrotehnice pe plan internațional, compania „IEK GROUP”, anunță concurs pentru ocuparea postului vacant:

Responsabilitățile postului:

  • elaborarea planurilor de dezvoltare a grupelor de produse (poziționarea produselor pe piață într-un anumit segment de preț, înaintarea propunerilor privind dezvoltarea sistemului de distribuție, elaborarea programului de promovare pe piață);
  • gestionarea sortimentului în cadrul grupelor de produse, optimizarea matricei de sortiment în baza ciclului de viață al produsului, rentabilității, obiectivelor strategice ale companiei;
  • evaluarea competitivității produselor pe piață și elaborarea măsurilor în vederea creșterii acesteia;
  • analiza oportunităților de piață, elaborarea măsurilor și inițierea activității de lansare a noilor produse.

Candidatul ideal pentru această poziție va avea:

  • studii superioare (tehnice, economice, de marketing);
  • experiență de cel puțin 3 ani în poziția de brand manager, specialist în marketing, manager de produs, manager categorie de produse...

... și va da dovadă de următoarele competențe și aptitudini:

  • cunoștințe de bază în domeniul marketingului, economiei și finanțelor;
  • capacitatea de a gestiona volume mari de informații (ceea ce presupune colectarea, sintetizarea și formularea concluziilor);
  • cunoștințe de operare PC (buna cunoaștere a programului Excel, cunoștințe de utilizare a programelor 1C și Power Point).
Oferim:
  • Loc de muncă într-o companie stabilă;
  • Salariu motivant;
  • Mese gratuite;
  • Program de lucru: 8:30-17:30 (de luni pînă vineri);
  • Angajare oficială în cîmpul muncii și întregul pachet sociale prevăzut de lege;
  • Oportunități de carieră și dezvoltare profesională.

Dacă sunteți persoana potrivită pentru acest job, vă rugăm, să expediați CV-ul la e-mail.

E-mail: hr@iek.md

Alte anunțuri publicate de această companie