Specialist în securitate și sănătate în muncă

Instituția Publică Compania „TELERADIO-MOLDOVA” angajează:

Cerințele postului:

  • Studii superioare tehnice;
  • Experiență de muncă constituie un avantaj semnificativ;
  • Cunoașterea legislației, normele de securitate și sănătate în muncă;
  • Cunoaște și asigură respectarea cerințelor privind protecția anti incendiu;
  • Capacitate de comunicare, responsabilitate, punctualitate;

Responsabilități:

  • Organizează, coordonează, monotorizează activitățile de prevenire și protecție a muncii, și a regimului anti incendiar;
  • Efectuează instructajul introductiv general de SSM pentru angajații noi și gestionează completarea fiselor de instructaj pentru fiecare salariat;
  • Participă la elaborarea, implementarea și urmărirea aplicării procedurilor și instrucțiunilor de SSM conform legislației în vigoare și cerințelor Companiei;
  • Coordonează cercetarea și înregistrarea accidentelor de muncă;
  • Urmărește respectarea normelor de securitate și sănătate în muncă, inclusiv pentru prevenirea riscurilor profesionale, normelor de protecție a mediului, identifică condițiile nefavorabile-nocive;
  • Întocmește documentația și rapoartele prevăzute de reglementările privind securitate și sănătate în muncă;
  • Participă la elaborarea și revizuirea periodică a planului anual de protecție și prevenire;
  • Participă la efectuarea controalelor respectării în subdeviziuni a cerințelor Legii securității și sănătății ăn muncă;
  • Acordă consultații și asistență conducătorilor în domeniul SSM.

Beneficii:

  • Angajare oficială din prima zi de lucru;
  • Salariu stabil;
  • Un mediu de lucru motivant cu oportunități de creștere în carieră;
  • Echipă prietenoasă și mediu de lucru pro activ.

Dacă sunteți interesat (ă) de această ofertă de lucru, vă așteptăm să ne trimiteți CV-ul la adresa de e-mail angajare@trm.md, pentru detalii suplimentare ne puteți contacta la numărul de telefon: 022 721 866, 060 214898

Vă rugăm să luați în considerare că doar candidații selectați vor fi contactați.

E-mail: angajare@trm.md
Telefon: 022 721 866, 060 214898

Alte anunțuri publicate de această companie