Ofițer, Protecția datelor cu caracter personal

BC "COMERTBANK" S.A. anunta concurs pentru suplinirea postului vacant de:

Obiectivul postului

  • Să asigure că datele cu caracter personal procesate în cadrul Băncii sunt utilizate conform destinației;
  • Să gestioneze bază normativă internă în domeniul protecției datelor cu caracter personal;
  • Să identifice nonconformitățile din cadrul Băncii în domeniul protecției datelor cu caracter personal și să înainteze propunerile de remediere.

Responsabilități:

  • Gestionarea activitatii de protectie a datelor cu caracter personal in conformitate cu prevederile legislatiei in vigoare.
  • Informarea utilizatorilor privind drepturile si obligatiile lor in ceea ce priveste protectia datelor cu caracter personal.
  • Identificarea si evaluarea riscurilor de conformitate privind activitatea prelucrarii datelor cu caracter personal.
  • Monitorizarea permanentă a respectării procedurilor interne în domeniul protecției datelor cu caracter personal.

Studii şi calificarea necesară:

  • Studii superioare (constituie avantaj studiile in domeniile juridic, economic, IT);
  • Constituie un avantaj major participarea anterioara la cursuri de specializare, respectiv detinerea de certificari/ calificari in domeniul protectiei datelor cu caracter personal;
  • Experienta intr-o pozitie asemanatoare ( in domenii precum: Conformitate /Securitate IT / Audit/ Procese de Business);
  • Bune cunostinte de prelucrare statistica, analiza si raportare.

Banca oferă:

  • Loc de muncă stabil
  • Pachet social
  • Salariu competitiv

E-mail: secretary@comertbank.md
Telefon: 022 -839-839, 022 839-783

Alte anunțuri publicate de această companie

Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide