Manager marketing

Grupul de companii Smile Dent Team are Misiunea de a trata și a ajuta cât mai mulți oameni să obțină o dantură sănătoasă și frumoasă. Avem grija de sănătatea orală a pacienților noștri mai mult de 14 ani în Moldova, unde avem 4 clinici și un laborator dentar, dotat cu cele mai moderne echipamente.
Începând cu august 2020 am început dezvoltarea pe piața din România. In prezent avem clinici și laboratoare dentare la Iasi, București și Brașov.
Clinica noastră oferă tot spectrul de servicii stomatologice: terapie, chirurgie, implantologie, protetică, estetică. Specializarea noastră sunt reabilitările complexe a cavității bucale.
Cei peste 30000 pacienți tratați de noi ne apreciază pentru calitate, profesionalism și utilizarea celor mai inovative metode și tehnologii.
Avem o echipă mare, inclusiv in vânzări, marketing, suport pacienți, call centru, audit&control, contabil ș.a. si ne extindem în continuare! O mare parte a pacienților noștri sunt italieni, respectiv cunoașterea limbii italiene constituie un mare avantaj.
Invităm colegi ambițioși, responsabili și pro activi în echipa noastră!

Responsabilități majore:

  • Planifica, organizeaza si controleaza activitatea echipei, in conformitate cu planul de marketing
  • Menține legatura cu agentia de marketing (outsourcing)
  • Participa la procesul de elaborare si implementare a strategiei de marketing pentru fiecare brand din gestiune (piața din Moldova si Italia)
  • Controlează implementarea campaniilor de promovare (online și offline) si monitorizează eficiența acestora
  • Gestionează activitatea de creare/update a site-lor/landing page-lor
  • Implementeaza planul de conținut pentru fiecare brand
  • Coordonează elaborarea/emiterea materialelor de publicitate (anunțuri, oferte, TV și Radio spot-uri)
  • Participă activ în procesul de recrutare, instruire si evaluare al echipei din gestiune (cca 10 persoane)

Candidatul ideal:

  • Are experiență in funcție similară (cel puțin de 1-2 ani)
  • Demonstrează abilități de organizare, planificare si control, gestiune eficienta a unei echipe
  • Are experientă în analiza rapoartelor de marketing
  • Este proactiv, responsabil și motivat de dezvoltare in marketing.
  • Cunoaște bine procesul de vînzări on line, de la lead generare pina la conversia la diferite etape
  • Vorbește fluent limba română, (precum si engleza sau italiana/nivel conversational)

Beneficii oferite:

  • Investiții in dezvoltarea profesională si personala
  • Remunerare competitiva
  • Reduceri la serviciile companiei
  • Oportunitatea de a face schimb de experienta cu echipa din Romania
  • Posibilitatea de a-ti imbogati experienta ref. Italian customer journey

Daca esti interesat/ă de aceasta oportunitate, aplica aici https://smiledent.peopleforce.io/careers/v/52414-manager-marketing

Alte anunțuri publicate de această companie