Jurist/ă (Departamentul Juridic)

Compania "GRAWE CARAT Asigurări" este parte componentă a grupului austriac GRAWE, care are o experiență de peste 190 de ani în domeniul asigurărilor.
Pentru a crește echipa noastră de profesioniști, angajăm:

*Prin aplicarea la această poziție, vă dați acordul față de prelucrarea datelor Dvs. cu caracter personal în cadrul procesului de recrutare

Responsabilități principale:

  • Participarea la procesul de elaborare/revizuire a politicilor Companiei;
  • Acordarea suportului juridic general pentru departamentele/subdiviziunile Companiei;
  • Înaintarea reclamațiilor;
  • Pregătirea și înaintarea cererilor de chemare în judecată;
  • Participarea în ședințe de judecată;
  • Supravegherea procedurilor de executare.

Competențe și studii:

  • Studii superioare finalizate în domeniul juridic;
  • Cunoașterea limbii române și engleze (cel puțin nivel intermediar);
  • Cunoștințe avansate în utilizarea pachetului de bază Microsoft Office(Word, Excel, PowerPoint, Internet, Outlook);
  • Permis de conducere categoria B;
  • Experiența de lucru va constitui un avantaj.

Profil personal:

  • Capacități de comunicare (scris și verbal);
  • Abilitați de organizare și coordonare de proiecte;
  • Discretie, diplomatie, loialitate, seriozitate.

Oferim:

  • Mediu de lucru modern, plăcut și motivant în cadrul unei companii internaționale;
  • Posibilitatea schimbului de experiență în cadrul grupului;
  • Posibilități de promovare;
  • Pachet de compensare atractiv;
  • Oficiul în centrul orașului;
  • Participarea la Training-uri.

Vă rugăm să expediați CV-ul în limba romană sau engleză însoțit de o fotografie recentă, la adresa de email: job@grawe.md, indicând funcția pentru care candidați Ex: “CV pentru funcția de “Jurist”.
Candidații care corespund profilului nostru de cerințe vor fi contactați.

job@grawe.md

Alte anunțuri publicate de această companie

Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide